Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Kwiaty w Święto Wojska Polskiego

Poniedziałek, 15 sierpnia 2016

15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego w imieniu mieszkańców Lęborka władze samorządowe z burmistrzem Witoldem Namyślakiem na czele złożyły wiązankę kwiatów pod Obeliskiem Niepodległości. Uroczystości towarzyszyła warta honorowa i delegacja 1. lęborskiego batalionu zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego, a także delegacje organizacji wojskowych oraz mieszkańcy. 

 

Więcej

Dodatkowy termin naboru wniosków - „Czyste powietrze Pomorza” – edycja 2016

Piątek, 12 sierpnia 2016

W związku z wycofaniem się jednego wnioskodawcy z pozyskania dofinansowania na likwidację kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpienie ich ekologicznymi źródłami ciepła w ramach konkursu „Czyste powietrze Pomorza” - edycja 2016), zaszła możliwość składania dodatkowych wniosków osób chętnych do przystąpienia do projektu. 

Więcej

Święto Wojska Polskiego

Środa, 10 sierpnia 2016

Dowódca 1 lęborskiego batalionu zmechanizowanego w Lęborku oraz władze samorządowe miasta i powiatu zapraszają mieszkańców miasta do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego. Uroczystości odbędą się w dniu 11 sierpnia 2016 r. o godz. 12.00 w Jednostce Wojskowej w Lęborku.

Więcej

Projekty PUP „Przepis na sukces” i „Na spotkanie z pracą”

Wtorek, 9 sierpnia 2016

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.
Więcej

LemON gwiazdą "Pożegnania Lata"

Środa, 3 sierpnia 2016

Wieczorny koncert zespołu LemON to największa atrakcja imprezy „Pożegnanie Lata”. 28 sierpnia br. na placu Pokoju w Lęborku wiele będzie się działo. Rano ruszy Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych, a najmłodsi u zbiegu ulicy Staromiejskiej i Reja obejrzą teatrzyk uliczny.  „Pożegnanie Lata 2016” to także koncert zespołu Spring Quintent oraz występ Kabaretu Zachodniego. Plenerową imprezę zakończy gwiazda - grupa LemON.
Więcej

19 sierpnia przyjeżdża mammobus

Wtorek, 2 sierpnia 2016

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Lęborku 19 sierpnia przy sklepie Kaufland, ul. Toruńska 6. Bezpłatna mammografia przeznaczona jest dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne.
Więcej

Lębork z wizytą w Wołkowysku na Białorusi

Wtorek, 2 sierpnia 2016

W dniach 15-17 lipca br. przedstawiciele miasta Lęborka, tj. Alicja Zajączkowska-Doradca Burmistrza Miasta oraz Jarosław Litwin i Artur Obolewski – Radni Rady Miejskiej, a także Przemysław Mikusiński – Wiceprezes Pomorskiej Federacji Przewodników, Prezes Lęborskiego Koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, uczestniczyli w obchodach Święta Miasta Wołkowyska na Białorusi.

Więcej

72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - "Lębork Pamięta"

Wtorek, 2 sierpnia 2016

1 sierpnia o g. 17 w mieście zawyły syreny upamiętniając wybuch Powstania Warszawskiego. Lęborskie uroczystości rozpoczął przemarsz spod Pomnika Poległych Pocztowców na plac Pokoju, gdzie odbyły się rocznicowe uroczystości patriotyczne.
Więcej

32 rodzin otrzymało klucze do nowych mieszkań przy Gierymskiego 3

Poniedziałek, 1 sierpnia 2016

32 mieszkania 1 i 2-pokojowe ma oddany dziś do użytku budynek komunalny przy ul. Gierymskiego 3. Rano w budynku przeprowadzono odbiór techniczny, kilka godzin później klucze do 32 mieszkań trafiły do lęborczan. Mieszkania komunalne otrzymali mieszkańcy z rejestru „B”, czyli zamieniający lokal na mniejszy lub większy, zamieniający lokal z poprawą standardu oraz osoby zajmujące lokale przeznaczone na mieszkania socjalne. 
Więcej

Budowa skrzyżowania na obwodnicy. Połączy ul. Żeromskiego, Jana Pawła II i Teligi

Czwartek, 28 lipca 2016

Trwają intensywne prace przy budowie nowej drogi alternatywnej i skrzyżowania ulic Teligi, Żeromskiego i Jana Pawła II (obwodnica). Na wysokości kościoła przy ul. Teligi wybudowane zostanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które połączy tę część osiedla z obwodnicą i z ulicą Żeromskiego. W przyszłym tygodniu nastąpi organizacja ruchu na obwodnicy, równolegle do drogi krajowej zostanie wybudowany tymczasowy objazd.
Więcej

72 rocznica Powstania Warszawskiego - o 17.00 zostaną włączone syreny

Czwartek, 28 lipca 2016

W poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 17.00 na Pl. Pokoju odbędą się uroczystości związane z 72 rocznicą Powstania Warszawskiego.
Więcej

Nagroda Burmistrza Miasta Lęborka dla uzdolnionych dzieci i młodzieży

Środa, 27 lipca 2016

Do dnia 10 września 2016 r. oraz do dnia 5 października 2016 (w przypadku wniosków  w dziedzinie: nauka, w kategorii: szkoła wyższa), można zgłaszać wnioski o przyznanie Nagrody Burmistrza Miasta Lęborka  zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Lęborku Nr XXVII-460/2013 z dnia 20 czerwca 2013 r. w sprawie przyjęcia  lęborskiego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży za szczególne osiągnięcia w dziedzinach: nauka, sport, kultura i sztuka, w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum,  szkoła ponadgimnazjalna, szkoła wyższa.

 

Więcej

Konsultacje społeczne planu zagospodarowania przestrzennego

Środa, 27 lipca 2016

Burmistrz Lęborka zawiadamia o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego  w rejonie osiedla „Sportowa” pomiędzy ulicami: Krzywoustego, Jana Pawła II, Kusocińskiego w Lęborku oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mieszkańcy swoje uwagi mogą składać do 31 sierpnia br.
Więcej

Lęborczanie pokochali bieganie. 148 ukończyło Bieg św. Jakuba

Środa, 27 lipca 2016

Rekordowy był tegoroczny XVI uliczny Bieg św. Jakuba. Na starcie 10 kilometrowego biegu ulicami Lęborka stawiło się aż 476 zawodników. Bieg ukończyło 462 biegaczy (rok temu 446) w tym aż 148 mieszkańców Lęborka. Wyniki XVI Ulicznego Biegu św. Jakuba Ap. 23 lipca 2016:
Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe AD 2016

Wtorek, 26 lipca 2016

Lęborskie Dni Jakubowe 2016 upłynęły w rytmie dźwięków muzyki z różnych regionów: Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Polski oraz koncertów Sylwii Grzeszczak i zespołu ENEJ. Wśród atrakcji Święta Miasta był Jarmark św. Jakuba z rzemiosłem artystycznym, regionalnym chlebem, serem, wędliną i napitkiem. LDJ to zabawa dla najmłodszych w ramach festynu odpustowego „Franciszkanie Dzieciom”, występy teatrów ulicznych, grajków, plener malarski czy wiele towarzyszących imprez sportowych z rekordowym pod względem ilości uczestników Biegiem św. Jakuba. W tym czasie Lębork był kolorowy, tętniący życiem, pełen ulicznego gwaru i dobrej muzyki.
Więcej

Tenis stołowy - zawody w Chorwacji

Wtorek, 26 lipca 2016

W dniach 8-17 lipca br. w stolicy Chorwacji - Zagrzebiu odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym. Do pięcioosobowej męskiej reprezentacji Polski juniorów powołany został 18 - letni zawodnik Poltarex Pogoń Lębork - Sławomir Dosz.
Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe 2018
04-07-2018

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF