Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Babi raj w bibliotece

Poniedziałek, 19 września 2016

Na II edycję spotkań pn. Babi raj zaprasza 24 września biblioteka miejska. Warsztaty odbędą się w klubie biblioteki, stoiska  rozstawione będą na trawniku przed biblioteką. Wstęp wolny.

 

Więcej

Rajd w Europejski Dzień bez Samochodu

Poniedziałek, 19 września 2016

LOT „Ziemia  Lęborska-Łeba” zaprasza wszystkich chętnych na rajd pieszy w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu, który odbędzie się 22 września. Rozpoczęcie o godz. 9.00 na Placu Pokoju.

 

Więcej

Retransmisja XX sesji Rady Miejskiej

Poniedziałek, 19 września 2016

Informujemy zainteresowanych lęborczan, że zapis XX sesji Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 9 września 2016 r. dostępny jest na naszej stronie www.lebork.pl w zakładce: Samorząd lokalny/Rada Miejska/Retransmisja sesji.

 

Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „GRAND-PRIX” Lęborka sezonu 2016-2017

Poniedziałek, 19 września 2016

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się cykliczne Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „Grand-Prix Lęborka sezonu 2016-2017. Pierwszy z 5 biegów zaplanowano na sobotę, 24 września 2016 o godz. 11.00 w lasku przy stadionie miejskim. Kolejne biegi - 22 października 2016r. i 12 listopada.

 

Więcej

Budżet Obywatelski – edycja 2017

Piątek, 16 września 2016

Poniżej zamieszczamy informacje dla mieszkańców Lęborka o sposobie głosowania, wykazie punktów (miejsc) do głosowania, adresie strony internetowej oraz dniach i godzinach głosowania nad złożonymi projektami w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2017 rok. W załączeniu również wykaz projektów w poszczególnych kategoriach złożonych w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2017 rok.

 

Więcej

Oddali hołd Sybirakom

Piątek, 16 września 2016

Światowy Dzień Sybiraka przypada w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r. Dzisiaj zebraliśmy się pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru, aby uczcić pamięć zesłanych na Syberię. Ta szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.
Więcej

Termin opłaty III raty za zezwolenia alkoholowe

Piątek, 16 września 2016

Wydział Finansowo-Budżetowy Urzędu Miejskiego w Lęborku przypomina przedsiębiorcom prowadzącym na terenie miasta Lęborka sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych, że z dniem 30 września 2016r. upływa termin wniesienia  opłaty III raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2016 roku.

 

Więcej

Marszałek z wizytą w Lęborku

Czwartek, 15 września 2016

W dniu 13 września lęborskich samorządowców odwiedził Marszałek Województwa Pomorskiego  Mieczysław Struk.
Więcej

Jesienna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od Mieszkańców Lęborka

Czwartek, 15 września 2016

Jesienny odbiór elektrośmieci odbędzie się w dwie soboty września, tj. 17 i 24 września, jednakże jego potrzebę należy telefonicznie zgłosić w firmie pod numerem tel. 59-8622068 i umówić się na osobisty odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio z mieszkania/domu.
Więcej

Filmy dla najmłodszych za darmo we „Fregacie”

Środa, 14 września 2016

Pokazy filmów w ramach przeglądu „Gdynia Dzieciom” już po raz szósty odbędą się również w lęborskim kinie „Fregata”. Przegląd jest częścią Festiwalu Filmowego w Gdyni, najważniejszej polskiej imprezy filmowej.

 

Więcej

Najważniejszy festiwal filmowy w Polsce znowu w Lęborku

Środa, 14 września 2016

Repliki 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni są imprezą, która już po raz piąty zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.
Więcej

Dzień Sybiraka

Środa, 14 września 2016

W piątek 16 września o godz. 11.00 przy pomniku Zesłańcom Sybiru w Alei Sybiraków w parku im. M. Michalskiego odbędzie się uroczystość upamiętniająca Dzień Sybiraka.
Więcej

Akcja „Pomóż Zosi i Innym” 25 września

Środa, 14 września 2016

Akcja „Pomóż Zosi i innym” organizowana jest przez Zespół Szkół nr 3 w Lęborku wspólnie  z Fundacją DKMS, pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka. U sześcioletniej Zosi z Lęborka zdiagnozowano zwłóknienie szpiku. U dziewczynki konieczny jest  przeszczep szpiku. Trwają poszukiwania dawcy dla małej Zosi.
Więcej

Koncert na cztery ręce

Wtorek, 13 września 2016

W ramach 50.Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku w dniu 15 września o godz. 18.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Lęborku odbędzie się koncert „Fortepian na cztery ręce” w wykonaniu Wojciecha Szymczewskiego i Bartosza Kołaczkowskiego. W programie utwory Schuberta, Ravela, Dworaka. Wstęp wolny!
Więcej

Remont chodnika na ulicy ks. Gracza

Wtorek, 13 września 2016

Trwa remont chodnika przy ul. Ks Gracza. Modernizacją objęty został długi odcinek pomiędzy ulicą Kolejarzy, a parkingiem przy kościele. To kolejny etap remontu chodnika przy tej ulicy. W maju br. nową nawierzchnię zyskał chodnik po drugiej stronie ulicy, a parking na pętli zyskał 7 nowych miejsc postojowych.
Więcej

Bezpłatne konsultacje w Mobilnym Punkcie Informacyjnym

Wtorek, 13 września 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Bezpłatne konsultacje odbędą się w Lęborku w dniu 26 września 2016 r. (poniedziałek), w godzinach 11:00-14:00 w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5.

 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF