Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób z zaburzeniami dementywnymi

Wtorek, 15 listopada 2016

Stowarzyszenie „Żyj Dla Innych”, zaprasza 18 listopada o godz. 17.30 na spotkanie w ramach projektu pn. „Grupa wsparcia dla opiekunów i rodzin osób z chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami dementywnymi” . Temat spotkania: Zespół stresu opiekuna - metody relaksacji.

 

Więcej

Promocja książki „Archeologiczne zabytki Pomorza. Województwo Pomorskie”

Wtorek, 15 listopada 2016

W czwartek 17 listopada 2016r. w Stacji Kultura przy ul. Dworcowej 8 w Lęborku odbędzie się promocja książki „Archeologiczne zabytki Pomorza. Województwo Pomorskie”. Przewodnik prezentuje najciekawsze stanowiska i obiekty archeologiczne, placówki muzealne i skanseny tematyczne znajdujące się na terenie województwa pomorskiego, w tym te z Lęborka i powiatu lęborskiego.
Więcej

Spotkali się w Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Wtorek, 15 listopada 2016

14 listopada na całym świecie obchodzony był Dzień Walki z Cukrzycą. W tym dniu w naszym mieście Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Lębork  zorganizowało w CH „Jantar” akcję bezpłatnego badania poziomu cukru we krwi i pomiar ciśnienia. Po południu diabetycy spotkali się w sali Inkubatora Przedsiębiorczości na edukacyjno-szkoleniowych wykładach o cukrzycy i umiejętności życia z tą chorobą.
Więcej

Buczka z afaltem do granic miasta

Poniedziałek, 14 listopada 2016

Zakończyły się roboty drogowe na ulicy Buczka. W ostatnich miesiącach wybudowany został 450 metrowy odcinek ulicy do granicy z gminą Nowa Wieś Lęborska, a wraz z nią kanalizacja deszczowa, ciąg pieszo-rowerowy oraz zatoki autobusowe. Częściowo wybudowane, a częściowo przebudowane zostało energooszczędne LED-owe oświetlenie. Na głównym skrzyżowaniu wybudowano rondo. Koszt drogowej inwestycji realizowanej przez firmę Strabag wyniósł ok. 824 tys. zł.
Więcej

98. rocznica odzyskania Niepodległości. Tak świętował Lębork

Poniedziałek, 14 listopada 2016

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, które obchodzimy na pamiątkę odzyskania niepodległości w 1918 roku. Lęborskie uroczystości rozpoczęły się już 9 listopada. W sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych wykład dla młodzieży „Moje Westerplatte” wygłosił fizyk, nauczyciel akademicki, pasjonat, znawca i propagator historii Gdańska prof. Andrzej Januszajtis.
Więcej

III Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Poniedziałek, 14 listopada 2016

W dniu 9 listopada w Sali Rajców lęborskiego Ratusza odbyła się III sesja II Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka. Pierwsze uchwały dotyczyły powołania nowych Radnych, którzy uzupełnili skład  Rady za osoby, które utraciły mandaty w związku z ukończeniem szkoły i zrzeknięciem się mandatu.
Więcej

Debata podsumowująca diagnozę problemów "Lęborka Północ"

Czwartek, 10 listopada 2016

9 listopada br. w ratuszu odbyła się debata podsumowująca diagnozę terenu zdegradowanego "Lębork Północ". Paweł Kołacz, ekspert do spraw rewitalizacji, rodowity lęborczanin, zaprezentował główne przedsięwzięcia zaproponowane w Gminnym Programie Rewitalizacji. Z dokumentem można zapoznać się na stronie https://www.lebork.pl/aktualnosci/ogloszenie-o-rozpoczeciu-konsultacji-spolecznych/. Zachęcamy do przeczytania GPRu, zgłaszania uwag za pomocą formularza.
Więcej

Szkolenie z Wolontariatu

Czwartek, 10 listopada 2016

Regionalne Centrum Młodzieży zaprasza młodzież (z Lęborka i okolic) do udziału w szkoleniu z podstaw wolontariatu. Celem szkolenia jest pogłębienie i uporządkowanie wiedzy uczestników/czek o wolontariacie. Podczas szkolenia odpowiemy na pytania: jak i po co być wolontariuszem/ką? gdzie można pracować jako wolontariusz/ka oraz jakie prawa i obowiązki z tego wynikają? Przekażemy również tajniki skutecznego działania, zasad pracy w grupie i umiejętnej komunikacji.

Więcej

"Moje Westerplatte" profesora Andrzeja Januszajtisa

Środa, 9 listopada 2016

W środę  9 listopada br. w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w ramach obchodów Święta Niepodległości z inicjatywy Komitetu Terenowego Naczelnej Organizacji Technicznej w Lęborku i Urzędu Miejskiego w Lęborku wykład dla młodzieży „Moje Westerplatte” wygłosił fizyk, nauczyciel akademicki, pasjonat, znawca i propagator historii Gdańska prof. Andrzej Januszajtis.
Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości

Środa, 9 listopada 2016

Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy wszystkich lęborczan uprawiających biegi do wzięcia udziału w dorocznych Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Więcej

Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

Środa, 9 listopada 2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza w dniu 11 listopada 2016 na siódme lęborskie Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Impreza jest jedną z nielicznych okazji do wspólnego przypomnienia sobie starych polskich piosenek i pieśni patriotycznych.
Więcej

Obchody Święta Niepodległości w Lęborku

Środa, 9 listopada 2016

Serdecznie zapraszamy Lęborczan do uczestnictwa w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości w Lęborku.
Więcej

Piknik Militarny w Garczegorzu

Środa, 9 listopada 2016

W dniu 11 listopada w ramach obchodów Święta Niepodległości na boisko Sahara w Garczegorzu o godz. 14.00 rozpocznie się Piknik Militarny „Siekier & Mazurek”.
Więcej

Sezon grzewczy 2016/2017 - uwaga na czad

Środa, 9 listopada 2016

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku przypomina mieszkańcom o zagrożeniu zatruciem tlenkiem węgla, zwanym potocznie czadem.

 

Więcej

Cegiełki wspomogą budowę pomnika gen. Stanisława Sosabowskiego

Środa, 9 listopada 2016

11 listopada br. po zakończeniu uroczystości przed Obeliskiem Niepodległości oraz w LCK „Fregata”, po wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, harcerze ze Społecznego Komitetu Budowy Pomnika generała brygady Stanisława Franciszka Sosabowskiego w Lęborku, będą rozprowadzali cegiełki na budowę pomnika.
Więcej

39 medali dla pływaków MEYN SOLEX Lębork

Wtorek, 8 listopada 2016

W ostatnią niedzielę 6 listopada, na 25 metrowej pływalni SOSiR w Słupsku, odbyły się Ogólnopolskie zawody pływackie dzieci i młodzieży z okazji Święte Niepodległości. O zwycięstwo rywalizowało 586 zawodników z 11 klubów pływackich z Gdańska, Gdyni, Kartuz, Malborka, Sopotu, Słupska i Lęborka.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF