Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Elektrociepłownia ułatwia walkę ze smogiem. Konferencja w ratuszu

Środa, 18 stycznia 2017

17 stycznia br. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbyła się konferencja podsumowującą projekt budowy elektrociepłowni opalanej biomasą. Przedstawiono na niej korzyści oraz dobre praktyki wynikające z ponad rocznej eksploatacji instalacji. Specjaliści często przywoływali aspekt ekologiczny. Dzięki budowie nowoczesnego i ekologicznego obiektu Lębork znalazł się w awangardzie miast skutecznie walczących ze smogiem.
Więcej

Podsumowanie IX edcji Pomorskiego Festiwalu Piosenki Zimowej

Środa, 18 stycznia 2017

14 stycznia br. w Lęborku już po raz dziewiąty odbył się IX Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej. W roku 2017 w muzycznym wydarzeniu zorganizowanym w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” wzięło udział 61 uczestników. Przyjechali oni do Lęborka nie tylko z  całego Pomorza, ale też np. z Wielkopolski.
Więcej

Biblioteka zaprasza na Spotkanie Noworoczne

Środa, 18 stycznia 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza 19 stycznia 2017 r. o godz. 18 do klubu biblioteki na Spotkanie Noworoczne. W programie ogłoszenie wyników konkursu na Czytelnika 2016 Roku, ogłoszenie wyników konkursu na Mola Prasowego, a także występ muzyczny Katarzyny Kobieli i poczęstunek. Wstęp wolny.
Więcej

2 mln zł w ramach projektu dla miejskich przedszkoli. Powstaną nowe oddziały

Wtorek, 17 stycznia 2017

1 mln 668 tys. 912 zł pozyskało miasto Lębork na realizację projektu „Lęborskie przedszkolaki to fajne dzieciaki”. 16 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku Burmistrz Lęborka podpisał umowę, dzięki której powstanie 48 nowych miejsc przedszkolnych. Do wszystkich miejskich przedszkoli zakupione zostaną nowoczesne pomoce dydaktyczne, a dzieci przez cały rok szkolny wezmą udział w ciekawych zajęciach dodatkowych.
Więcej

WOŚP w Lęborku. Kolejny rekord pobity!

Wtorek, 17 stycznia 2017

Rekordową kwotę 76 tys. zł zebrano podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lęborku. Wielkim powodzeniem cieszyły się statuetki „Lęborski Bursztynowy Lew” wykonane przez Pana Kazimierza Kozłowskiego z Firmy Odlewniczej „Olimpia” z Mostów. Za trzy statuetki kolejno wylicytowano kwoty 1300, 1360 i 1500 zł. Na Allegro trwa licytacja czwartej statuetki.
Więcej

Miejskie inwestycje na interaktywnej mapie. Podsumowanie roku 2016

Poniedziałek, 16 stycznia 2017

Rok 2016 obfitował w wiele miejskich inwestycji. Ważnym wydarzeniem było otwarcie nowoczesnej, ekologicznej elektrociepłowni zasilanej biomasą, a także wiele nowych inwestycji drogowych i mieszkaniowych. Ważną pozycją była budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Wszystkie inwestycje z roku 2016, a także te z wcześniejszych lat dostępne są na interaktywnej mapie inwestycji.
Więcej

To już 30 lat. Jubileusz Chóru Nauczycielskiego "Belferek"

Poniedziałek, 16 stycznia 2017

W niedzielę 15 stycznia 2017 roku w Sankturium św. Jakuba Ap. 30-lecie działalności artystycznej świętował Chór Nauczycielski „Belferek”. Burmistrz Witold Namyślak w dowód uznania za działalność uhonorował Medalem św. Jakuba Apostoła wieloletnich członków i założycieli chóru Lucynę Siedlik, Wojciecha Siedlik, Romana Gajewskiego i Zdzisława Grajpera.
Więcej

„Akademia Przedsiębiorczości”. Nawet 40 tys. zł na start

Poniedziałek, 16 stycznia 2017

„Akademia Przedsiębiorczości” to nowy projekt realizowany dla mieszkańców powiatu lęborskiego w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku. W jego ramach na start własnego biznesu można otrzymać nawet 40 tys. zł (ponad 23,3 tys. zł dotacji na otworzenie firmy i 16,8 tys. zł wsparcia przez pierwsze miesiące działalności).
Więcej

Ferie na sportowo 2017

Piątek, 13 stycznia 2017

W okresie ferii zimowych Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku będzie organizatorem cyklu zawodów sportowych w ramach akcji „ Ferie 2017 na sportowo”.
Więcej

Ferie z kinem „Fregata”

Piątek, 13 stycznia 2017

LCK „Fregata” zaprasza na ferie w kinie. Cena biletów na wszystkie seanse rozpoczynające się przed godziną 14.00 wynosi 11 złotych. Na seanse popołudniowe (rozpoczynające się po godzinie 14:00)  ceny z regularnego cennika.

 

Więcej

Ferie Zimowe w Muzeum

Piątek, 13 stycznia 2017

W okresie ferii zimowych lęborskie Muzeum organizuje cykl warsztatów zanikających rzemiosł - papieru czerpanego, wykonywania biżuterii z filcu, biżuterii pradziejowej, toreb na zakupy i zdobienia powłoczek na jaśki. Organizowane będą także  spotkania tematyczne, m.in. o baśniach kaszubskich,  garncarstwie w pradziejach czy warsztacie archeologa.

 

Więcej

Kolęda Biskupa w ratuszu

Piątek, 13 stycznia 2017

Z tradycyjną kolędą gościł w lęborskim ratuszu Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Pelplińskiej dr Ryszard Kasyna. Ksiądz Biskup przypomniał wagę pracy zawodowej oraz potrzebę budowania dobrych relacji i atmosfery w miejscu pracy. Następnie udzielił błogosławieństwa kolędowego na cały rok 2017 rok Burmistrzowi Miasta oraz zgromadzonym księżom, samorządowcom, pracownikom Urzędu Miejskiego, przedstawicielom firm i stowarzyszeń oraz pośrednio - wszystkim mieszkańcom  Lęborka.
Więcej

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Piątek, 13 stycznia 2017

Po raz kolejny 15 stycznia 2017r. w Lęborku odbędzie się XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ponad 150 wolontariuszy w godz. 9.00-16.00 kwestować będzie na głównych ulicach miasta oraz przy kościołach. Od godziny 11.00 w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przy ul. Marcinkowskiego 1 rozpocznie się impreza integracyjna.
Więcej

W sobotę na Miejskiej Hali Sportowej XVII Halowy Turniej Piłki Nożnej

Czwartek, 12 stycznia 2017

W sobotę 14 stycznia br. zapraszamy miłośników  piłki nożnej do Miejskiej Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku na XVII Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Lęborskiego. Początek gier  o godz. 9.00. Impreza organizowana jest pod Patronatem Burmistrza Lęborka.

Więcej

Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne szkolenia i staże

Czwartek, 12 stycznia 2017

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego na bezpłatne szkolenia komputerowe i staże przyuczające do zawodu organizowane w ramach projektu „Lęborska Akademia Młodych”. Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 16 stycznia 2017r.
Więcej

Projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania

Czwartek, 12 stycznia 2017

W dniach od 16 stycznia  2017r. do 14 lutego 2017r. do publicznego wglądu wyłożony będzie projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w obrębie ulic Al. Niepodległości, Węgrzynowicza, Marcinkowskiego, Zwycięstwa w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczony tam teren elementarny 10.MC.04.

 

Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF