Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

„Lęborska Akademia Młodych”. Nabór do 2 kwietnia 2017

Piątek, 17 marca 2017

Twin Media Sp. z o.o, Operator Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego do 30 roku życia do udziału w II edycji projektu „Lęborska Akademia Młodych”. W ramach projektu można skorzystać ze szkoleń komputerowych ECCC, 6-miesięcznych staży przyuczających do zawodu oraz otrzymać stypendium w wysokości ok. 1390zł/m-c „na rękę” i ubezpieczenie.
Więcej

Nabór do Lęborskiej Orkiestry Kameralnej i Chóru

Piątek, 17 marca 2017

W piątek 24 marca w godzinach 18.00-20.00 oraz w sobotę 25 marca w godz.11.00-13.00 w Stacji Kultura w Lęborku odbędą się  nabory do Lęborskiej Orkiestry Kameralnej i Chóru.
Więcej

Młodzieżowi radni na jubileuszu MRM w Kościerzynie

Piątek, 17 marca 2017

13 marca br. w Kościerzynie zorganizowano jubileusz 5-lecia tamtejszej Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna. Udział w rocznicowej uroczystości wzięła delegacja z Lęborka: radni młodzieżowi Natalia Tomkowicz, Sasza Spolnyk, Jakub Herczyk oraz radny miejski Jarosław Litwin.
Więcej

Nasi rycerze walczą o 5.000 zł w programie „Tesco pomagamy”. Pomóżmy im!

Czwartek, 16 marca 2017

„Żyj zdrowo – średniowieczna kuchnia w XXI wieku” to projekt Lęborskiego Bractwa Historycznego, w który planuje przeprowadzić cykl 4 warsztatów kuchni średniowiecznej dla mieszkańców Lęborka i okolic oraz turystów wypoczywających nad morzem w okresie od czerwca do września 2017. Na lokalny projekt można głosować w sklepach Tesco w Lęborku, Rumi i Bolszewie.
Więcej

Zaproszenie na konferencję „Ekonomia społeczna – możliwości i wyzwania”

Środa, 15 marca 2017

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim oraz Centrum Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu EDUQ serdecznie zapraszają na konferencję „Ekonomia społeczna – możliwości i wyzwania”, która odbędzie się 23 marca 2017 roku w Urzędzie Miasta w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14, o godzinie 10:30 w Sali Rajców.
Więcej

Będzie nowy asfalt na Legionów Polskich i Mireckiego

Środa, 15 marca 2017

Dobra pogoda przyśpieszyła remont lęborskich ulic. Na ulicy Armii Krajowej wylewany jest już nowy asfalt. Równolegle trwa modernizacja dwóch kolejnych ulic. Sfrezowaną i przygotowaną do wylania nowej warstwy asfaltu ma nawierzchnia ulicy Legionów Polskich oraz Mireckiego na odcinku od E. Plater do przejazdu kolejowego przy Topolowej. Prace drogowe wykonuje  firma POL-DRÓG z Lęborka.
Więcej

Rajd w pierwszy dzień wiosny

Środa, 15 marca 2017

LOT „Ziemia Lęborska-Łeba” zaprasza do udziału w rajdzie pieszym, organizowanym 21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
Więcej

Sukces Pływaków z Gimnazjum nr 1 w Finałach Wojewódzkich w pływaniu drużynowym!

Środa, 15 marca 2017

W dniu 10.03.2017 wspaniały występ na pływalni w Kościerzynie, zanotowali pływacy Gimnazjum nr 1 w Lęborku-większość uczęszcza do klas sportowych o profilu pływanie sportowe, na co dzień trenują w UKS „jedynka” SOLEX Lębork, pod okiem trenera Dariusza Gromulskiego. Dziewczęta zajęły II  a chłopcy III miejsce w Województwie.

Więcej

Weronika Halmann trzykrotną mistrzynią Polski w pływaniu

Środa, 15 marca 2017

Doskonały występ odnotowała pływaczka UKS 1MEYN Solex Lębork, Weronika Hallmann, w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17 – 18 letnich rozegranych w dniach 10 – 12 marca na pływalni Slowianka w Gorzowie Wielkopolskim.

Więcej

Zapytanie ofertowe

Wtorek, 14 marca 2017

Nabór ofert na wykonanie dokumentacji aranżacji wystawy stałej muzealnej i aranżacji wieży widokowej w budynku Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego w Lęborku.

Więcej

Wiosenny powiew poezji

Wtorek, 14 marca 2017

Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji w Lęborku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w piątej edycji konkursu recytatorskiego „Wiosenny powiew poezji”. Konkurs organizowany jest w 4 kategoriach wiekowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 12.04.2017.

 

Więcej

Ekspresowy remont na Armii Krajowej

Poniedziałek, 13 marca 2017

W poniedziałek rano na ulicę Armii Krajowej wjechał ciężki sprzęt. Zrywana jest 4 centymetrowa warstwa starej nawierzchni. Zastąpi ją nowa warstwa ścieralna. W zeszłym tygodniu na ulicy pracował MPWiK modernizując studnie i studzienki kanalizacyjne. Nową nawierzchnię zyska odcinek Armii Krajowej od Al. Wolności do skrzyżowania z drogą osiedlową naprzeciwko przychodni.
Więcej

Otwarte spotkanie z ekologią

Poniedziałek, 13 marca 2017

Zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych tematyką ochrony powietrza na otwarte spotkanie z ekologią, które stworzy możliwość wzbogacenia wiedzy z zakresu efektywności energetycznej. Spotkanie poprowadzi Prezes Ligi Ochrony Przyrody Oddział Kościerzyna we współpracy z Urzędem Miejskim w Kościerzynie oraz w Lęborku.

 

Więcej

W krainie muzyki i poezji – spotkanie z Jerzym Stachurskim

Poniedziałek, 13 marca 2017

W czwartek 16 marca 2017 o godz. 18.00  lęborska biblioteka zaprasza do Klubu na spotkanie z niezwykłą postacią - Jerzym Stachurskim. Poeta, kompozytor, autor sztuk scenicznych, pedagog, publicysta, ale przede wszystkim człowiek o duszy artysty. Wstęp wolny

 

Więcej

Budowa kanalizacji i asfaltowej jezdni na ulicy Tatrzańskiej

Poniedziałek, 13 marca 2017

Trwają prace ziemne przy budowie ulicy Tatrzańskiej. Na odcinku 173 metrów położona została kanalizacja deszczowa i częściowo podbudowa po jezdnie. Kolejnym etapem będzie położenie krawężników i w finale wylanie asfaltowej nawierzchni na odcinku od ulic Lubelskiej do Myśliwskiej.
Więcej

"Na piątkę z plusem..."

Piątek, 10 marca 2017

Od stycznia tego roku w lęborskich szkołach podstawowych i gimnazjach rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu  „Na piątkę z plusem – wzmacnianie kluczowych kompetencji wśród uczniów lęborskich szkół” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF