Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Kolęda Biskupa w ratuszu

Piątek, 13 stycznia 2017

Z tradycyjną kolędą gościł w lęborskim ratuszu Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Pelplińskiej dr Ryszard Kasyna. Ksiądz Biskup przypomniał wagę pracy zawodowej oraz potrzebę budowania dobrych relacji i atmosfery w miejscu pracy. Następnie udzielił błogosławieństwa kolędowego na cały rok 2017 rok Burmistrzowi Miasta oraz zgromadzonym księżom, samorządowcom, pracownikom Urzędu Miejskiego, przedstawicielom firm i stowarzyszeń oraz pośrednio - wszystkim mieszkańcom  Lęborka.
Więcej

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Piątek, 13 stycznia 2017

Po raz kolejny 15 stycznia 2017r. w Lęborku odbędzie się XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ponad 150 wolontariuszy w godz. 9.00-16.00 kwestować będzie na głównych ulicach miasta oraz przy kościołach. Od godziny 11.00 w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przy ul. Marcinkowskiego 1 rozpocznie się impreza integracyjna.
Więcej

W sobotę na Miejskiej Hali Sportowej XVII Halowy Turniej Piłki Nożnej

Czwartek, 12 stycznia 2017

W sobotę 14 stycznia br. zapraszamy miłośników  piłki nożnej do Miejskiej Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku na XVII Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Lęborskiego. Początek gier  o godz. 9.00. Impreza organizowana jest pod Patronatem Burmistrza Lęborka.

Więcej

Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne szkolenia i staże

Czwartek, 12 stycznia 2017

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego na bezpłatne szkolenia komputerowe i staże przyuczające do zawodu organizowane w ramach projektu „Lęborska Akademia Młodych”. Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 16 stycznia 2017r.
Więcej

Projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania

Czwartek, 12 stycznia 2017

W dniach od 16 stycznia  2017r. do 14 lutego 2017r. do publicznego wglądu wyłożony będzie projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w obrębie ulic Al. Niepodległości, Węgrzynowicza, Marcinkowskiego, Zwycięstwa w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczony tam teren elementarny 10.MC.04.

 

Więcej

Wizyta duszpasterska

Środa, 11 stycznia 2017

Zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją, biskup ordynariusz Diecezji Pelplińskiej przybędzie z wizytą kolędową do Ratusza w dniu 13 stycznia.

Więcej

XIV Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Środa, 11 stycznia 2017

Dnia 9 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku odbył się XIV Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek dla dzieci z klas drugich, nad którym honorowy patronat obejmuje Burmistrz Miasta Lęborka.

Więcej

Odbiorą choinkę po świętach

Wtorek, 10 stycznia 2017

Na terenie Lęborka ruszył odbiór poświątecznych choinek. Punkty zbiórki naturalnych choinek dla zabudowy wielorodzinnej wyznacza się przy pojemnikach na odpady zmieszane, natomiast Mieszkańcy z zabudowy jednorodzinnej wystawiają choinki przed swoją posesję zgodnie z otrzymanym harmonogramem.
Więcej

Otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne “STOP PRZEMOCY 2017”

Wtorek, 10 stycznia 2017

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne Miasta Lęborka w zakresie ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym pn.: “STOP PRZEMOCY 2017”.

Więcej

16 energooszczędnych lamp stanęło na ulicy Syrokomli

Wtorek, 10 stycznia 2017

Z końcem roku na ulicy Syrokomli zakończył się montaż energooszczędnych LED-owych lamp oświetleniowych. W ramach miejskiej inwestycji na 560 metrowym odcinku ulicy od Gierymskiego do Polnej postawiono 16 nowoczesnych lamp. Na odcinku tym zlokalizowane są 3 przejścia dla pieszych i przejazd dla rowerów. 
Więcej

Szkoła basu na Stacji Kultura - zapisy

Wtorek, 10 stycznia 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” ogłasza nabór do szkoły gitary basowej. Przyjmowane są telefoniczne zgłoszenia pod nr 507 556 660 od osób, które chcą skorzystać z indywidualnych lekcji gry na gitarze basowej pod okiem doświadczonego instruktora.
Więcej

Lęborska pływaczka w czołówce europejskich juniorek w 2016 roku

Wtorek, 10 stycznia 2017

W rankingu europejskich wyników za 2016 rok osiągniętych na pływalni 25-metrowej nazwisko HALLMANN pojawia się trzykrotnie w pierwszej dziesiątce wyników na dystansach 50, 100, 200 metrów stylem klasycznym.

 

Więcej

Terminy oświadczeń i opłat dla handlowców

Wtorek, 10 stycznia 2017

Wydział Finansowo-Budżetowy Urzędu Miejskiego w Lęborku przypomina przedsiębiorcom prowadzącym na terenie miasta Lęborka sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych, że z dniem 31 stycznia 2017 r. upływa termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych (brutto) za 2016 rok oraz wniesienia opłaty I raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2017 r.
Więcej

Wybory reprezentacji klubów sportowych do komisji konkursowych na 2017 rok

Poniedziałek, 9 stycznia 2017

W dniu 5 stycznia br. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbyły się wybory reprezentacji klubów sportowych do komisji konkursowych opiniujących oferty na zadania z zakresu sportu na 2017 rok.

Więcej

Ogłoszenie dla Współnot Mieszkaniowych z terenu "Lębork - Północ"

Poniedziałek, 9 stycznia 2017

Burmistrz Miasta Lęborka informuje o otwartym naborze partnerów spoza sektora finansów publicznych dla WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH będących właścicielami nieruchomości zlokalizowanych w obszarze rewitalizacji w ramach projektu „Rewitalizacja Lębork-Północ” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020” 

Więcej

Nowa siłownia zewnętrzna stanęła na Komuny Paryskiej

Poniedziałek, 9 stycznia 2017

36 tys. zł kosztowała siłownia zewnętrzna wybudowana w ramach Budżetu Obywatelskiego na działce przy ul. Komuny Paryskiej. Siłownia składa się z sześciu podwójnych stanowisk co daje łącznie 12 różnych przyrządów do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W ramach inwestycji teren siłowni utwardzono betonową kostką, zamontowano 2 ławki, ochronne barierki oraz wykonano wjazd nad przepustem.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF