Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Konsultacje społeczne i piknik. Odnawiamy i ożywiamy NOWY ŚWIAT

Poniedziałek, 20 lutego 2017

18 lutego br. z udziałem mieszkańców odbyły się konsultacje zapisów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta „Lębork – Północ”. Na spotkaniu w świetlicy szkolnej „małej czwórki” zaprezentowane zostały najważniejsze działania inwestycyjne i społeczne związane z rewitalizacją. Konsultacje prowadzone były także podczas pikniku na ul. Stryjewskiego.
Więcej

Mosty na Okalicy i Strudze Rybnickiej wyremontowane

Poniedziałek, 20 lutego 2017

16 tys. 728 zł kosztował remont mostów na ul. 9 Maja (Struga Rybnicka) i Dretowie przy ogródkach działkowych (rz. Okalica). W ramach remontu wymieniono drewniane pokłady obu mostów, zabezpieczono antykorozyjnie i pomalowano ich konstrukcje, a w przypadku mostu na ul. 9 Maja w miejsce drewnianych zamontowano metalowe barierki.
Więcej

Ogłoszenie

Piątek, 17 lutego 2017

Zgodnie z § 1 ust. 9 pkt. a) Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr XVIII-246/2016 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 9 czerwca 2016 r. w sprawie przyjęcia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miasto Lębork dotyczących Budżetu Obywatelskiego, Burmistrz Miasta Lęborka informuje mieszkańców Lęborka o zamiarze przeprowadzenia konsultacji Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2018 rok. 

Więcej

„Czas na zdrowie”. Projekt edukacyjny Fundacji Banku Ochrony Środowiska

Piątek, 17 lutego 2017

Już po raz szósty Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza wszystkie szkoły do ogólnopolskiego projektu promującego ideę zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!
Więcej

Pożegnanie z Komendantem Janem Drozdem

Piątek, 17 lutego 2017

Wieloletnią służbę na stanowisku Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku zakończył st. bryg. Jan Drozd. 16 lutego br. odbyło się oficjalne pożegnanie Komendanta. W uroczystości wzięli udział m.in. Burmistrz Lęborka Witold Namyślak i Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego Alicja Zajączkowska.
Więcej

Nowy partner programu „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny”

Piątek, 17 lutego 2017

Informujemy, że do programu „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny” wspierającym rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie miasta Lęborka i korzystających z Kart „Duża Rodzina 3+” przystąpiła firma turystyczna  Alfa Tour z siedzibą w Poznaniu przy ul. Sczanieckiej 10/1a oferująca szereg atrakcyjnych zniżek. W ofercie znalazły się m.in. kilkudniowe pobyty w Kudowie Zdrój, Rewalu czy Bułgarii, zgodnie z załącznikiem.

Więcej

Inicjatorzy budowy pomnika gen. Sosabowskiego poprosili Burmistrza o Patronat

Środa, 15 lutego 2017

15 lutego br. przedstawiciele Społecznego Komitetu Budowy Pomnika generała brygady Stanisława Franciszka Sosabowskiego zwrócili się z prośbą do Burmistrza Miasta Lęborka Witolda Namyślaka o objęcie Honorowym Patronatem inicjatywy budowy w Lęborku pomnika generała. Uroczystości związane z odsłonięciem pomnika - popiersia zaplanowano na dzień 7 października 2017 roku. Autorem pomnika jest lęborczanin, artysta rzeźbiarz dr hab. Tomasz Sobisz.
Więcej

W sobotę TREFL Lębork podejmie NTS Trójkę Nakło

Środa, 15 lutego 2017

Zapraszamy na mecz piłki siatkowej mężczyzn II ligi TREFL Lębork – NTS Trójka Nakło. Spotkanie w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. P. Skargi 52 rozegrane zostanie 18 lutego 2017r. o godz. 18.

Więcej

Walentynkowe spotkanie u Pani Ani

Środa, 15 lutego 2017

Spotkania emerytów, rencistów, osób samotnych organizowane przez Panią Annę Sobolewską wypełniają co miesiąc salę strażaków ochotników do ostatniego miejsca. Gościem specjalnym spotkania 14 lutego br. był Burmistrz Lęborka Witold Namyślak. Z okazji Walentynek wręczył on uczestnikom spotkania kosz słodkich upominków.
Więcej

Komedia terapeutyczna we Fregacie

Wtorek, 14 lutego 2017

W piątek, 3 marca 2017 zapraszamy na spektakl „Mężczyzna idealny – komedia terapeutyczna” w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie kina „Fregata” będzie można zobaczyć Michała Milowicza, Tadeusza Rossa, Artura Dziurmana oraz Adriannę Biedrzyńską w brawurowej komedii.
Więcej

Z mieszkańcami o programie rewitalizacji Lębork Północ

Poniedziałek, 13 lutego 2017

W sobotę, 18 lutego 2017 odbędą się dwa spotkania z mieszkańcami, podczas których zaprezentowane zostaną zapisy Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru Lębork - Północ.
Więcej

Otwarcie wystawy CZARNA SZTUKA w Muzeum

Poniedziałek, 13 lutego 2017

Muzeum w Lęborku serdecznie zaprasza 17 lutego 2017 o godz. 18.00 na otwarcie nowej wystawy pt. CZARNA SZTUKA – TYPOGRAFIA, DRUKARSTWO, PIŚMIENNICTWO.
Więcej

Slam poetycki w Bibliotece

Poniedziałek, 13 lutego 2017

We wtorek 14 lutego Biblioteka Miejska zaprasza na finał i ogłoszenie wyników 19. Konkursu Poezji Miłosnej Szeptem, który odbędzie się o godz. 17.00 w Klubie Biblioteki.
Więcej

XXV Sesja Rady Miejskiej

Poniedziałek, 13 lutego 2017

XXV  Sesja  Rady  Miejskiej  w  Lęborku odbędzie się w dniu 16 lutego br. o godz. 12.00  w  Sali  Rajców  Urzędu Miejskiego.
Rozpatrzone będą m.in. projekty uchwał dotyczących funkcjonowania placówek oświatowych w Lęborku, w tym dot. dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, w/s przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru Lębork-Północ, w/s udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Lęborskiemu, z zakresu obrotu nieruchomościami i in.
Więcej

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Piątek, 10 lutego 2017

W ogłoszeniu o otwartym naborze partnerów spoza sektora finansów publicznych na zawarcie partnerstwa w celu przygotowania i wspólnej realizacji Projektu OŻYWIONY LĘBORK „NOWY ŚWIAT” – usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji, ogłoszonym w dniu 20.01.2017 r. wprowadza się następujące zmiany.

Więcej

Konkurs Literacki Legendy Błękitnej Krainy rozstrzygnięty

Piątek, 10 lutego 2017

Rozstrzygnięty został XI Otwarty Konkurs Literacki Legendy Błękitnej Krainy organizowany przez LOT „Ziemia Lęborska – Łeba”. Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród miało miejsce 9 lutego 2017 r. w Stacji Kultura przy ul. Dworcowej.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF