Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Już w najbliższą sobotę mecz II ligi siatkówki mężczyzn sezon 2016/2017

Piątek, 10 lutego 2017

W dniu 11 lutego 2017 r. o godz. 18:00 odbędzie się mecz II ligi siatkówki mężczyzn sezon 2016/2017 Trefl Lębork. Mecz odbędzie w hali miejskiej w Lęborku przy ul. P. Skargi 52. Gospodarze będą podejmowali GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Więcej

W 77. rocznicę pierwszej wywózki na Sybir

Piątek, 10 lutego 2017

10 lutego 2017r. przed Pomnikiem Zesłańców Sybiru w Lęborku miejscowi Sybiracy upamiętnili 77 rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków z Kresów Wschodnich do sowieckich łagrów, kołchozów i gułagów. W uroczystości wziął udział Burmistrz Lęborka Witold Namyślak.
Więcej

Zmiany w miejscowym planie zagospodarowania osiedla „Lębork-Wschód”

Piątek, 10 lutego 2017

Rada Miejska w Lęborku uchwałą z 15.12.2016 r. przyjęła zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla „Lębork - Wschód” w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczone tam tereny elementarne 4.MN.13, 4.UG.07, KD.D.10.

 

Więcej

Zapisz się na III Półmaraton Wrotkarski już dziś!

Czwartek, 9 lutego 2017

Już niebawem, 4 czerwca 2017r. w Lęborku, zorganizowany zostanie III Półmaraton Wrotkarski.

Start główny przeprowadzony będzie na dystansie 21 km. Zawody zostaną rozegrane w Lęborku – start i meta przy Pływalni Miejskiej „Rafa” u zbiegu ulic Kusocińskiego i Olimpijczyków. Trasa wyścigu głównego będzie przebiegała ulicami: Kusocińskiego, Teligi, Kusocińskiego.

 

Więcej

Ratują dzieci w Afryce!

Środa, 8 lutego 2017

Dzieci z Przedszkola Nr 6 biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji dzieci wraz z opiekunami przygotowały specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

 

Więcej

Przedszkole nr 5 zwycięzcą konkursu Na Wszelki Wypadek VIII " Wiem jestem bezpieczny"

Środa, 8 lutego 2017

W listopadzie i grudniu 2016 roku dzieci, nauczyciele, szkoły i przedszkola wykonywały prace na temat bezpiecznych zachowań na drodze i w życiu codziennym. Konkurs zorganizowany przez grupę Doradczą Prawno - Medyczną był jesienną odsłoną akcji "Na Wszelki Wypadek". 

Więcej

Umowa partnerska ze Stowarzyszeniem EDUQ i Farm Frites Poland

Środa, 8 lutego 2017

Burmistrz Miasta Lęborka podpisał umowę partnerską ze Stowarzyszeniem EDUQ i Farm Frites Poland, na rzecz realizacji projektu w ramach Centrum Integracji Społecznej w Lęborku – Warsztat Gastronomiczny. Stowarzyszenie EDUQ jako lider razem z partnerami Gminą Miasto Lębork i Farm Frites Poland pozyskało dofinansowanie na powyższy projekt w  ramach III edycji Funduszu Inicjowania Rozwoju którego Partnerem Generalnym jest Grupa LOTOS S.A., zaś Partnerem jest POLPHARMA S.A.

Więcej

15 lutego 2017 dużur Moblilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich

Środa, 8 lutego 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Najbliższe konsultacje odbędą się 15 lutego 2017r. w godz. 10-12.30 w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5.
Więcej

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych. Spotkanie dla przedsiębiorców

Wtorek, 7 lutego 2017

16 lutego 2017r. o g. 18 w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STOLEM” odbędzie się spotkanie organizacyjne ws. zapisów do programu dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie Lęborka. Dotacja pozwoli na uzyskanie do 80% środków na budowę instalacji.
Więcej

Nowe projekty Powiatowego Urzędu Pracy

Wtorek, 7 lutego 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje o naborze do realizowanych przez PUP projektów „Projekt, Praca, Powrót – IIIP” i „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy powiecie lęborskim (III)” oraz „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych (z wyłączeniem osób przed ukończeniem 30 roku życia) zamieszkałych na terenie powiatu lęborskiego (III).”
Więcej

Ogólnopolska Karta Seniora

Wtorek, 7 lutego 2017

Zapraszamy mieszkańców Lęborka, którzy ukończyli 60 lat do przystąpienia do Programu „Ogólnopolska Karta Seniora”.

Więcej

Wędkarze podsumowali rok i wręczyli odznaczenia

Poniedziałek, 6 lutego 2017

5 lutego br. w Lęborku odbyło się Walne Zebranie lęborskiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Skupia ono ponad 200 wędkarzy. Podczas Zebrania nie zabrakło miłych akcentów. Jubileusz 25-lecia na stanowisku prezesa obchodził Mieczysław Szmidtka, a okolicznościowy medal za duży wkład w rozwój wędkarstwa na terenie rejonu lęborskiego otrzymał m.in. Burmistrz Witold Namyślak.
Więcej

OGŁOSZENIE O UNIEWAŻNIENIU

Poniedziałek, 6 lutego 2017

Ogłoszenie o unieważnieniu otwartego naboru partnera spoza sektora finansów publicznych na zagospodarowanie i udostępnienie terenu rekreacyjnego przy ul. Malczewskiego.
Więcej

OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERA

Poniedziałek, 6 lutego 2017

Ogłoszenie o otwartym naborze partnera spoza sektora finansów publicznych na zagospodarowanie i udostępnienie terenu rekreacyjnego przy ul. Malczewskiego.

Więcej

"ODNALEŹĆ SIEBIE" - nabór do projektu MONARU

Poniedziałek, 6 lutego 2017

"ODNALEŹĆ SIEBIE" - Indywidualna diagnoza i ścieżka reintegracji społecznej - opieka indywidualna i grupy wsparcia to tytuł projektu mającego na celu podniesienie poziomu aktywności zawodowej i społecznej oraz zdolności do zatrudnienia 140 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z województwa pomorskiego do końca 2019 roku. Program dla osób uzależnionych w trakcie terapii realizuje Stowarzyszenie MONAR.
Więcej

Ciekawe zajęcia w bibliotece miejskiej

Poniedziałek, 6 lutego 2017

W najbliższych dniach Biblioteka Miejska zaprasza lęborczan w różnym wieku do udziału w warsztatach, konkursie, spotkaniu poetyckim.

 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF