Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

"Na piątkę z plusem..."

Piątek, 10 marca 2017

Od stycznia tego roku w lęborskich szkołach podstawowych i gimnazjach rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu  „Na piątkę z plusem – wzmacnianie kluczowych kompetencji wśród uczniów lęborskich szkół” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Więcej

Pogoń wraca do gry, a kibice wierzą w udaną wiosnę

Piątek, 10 marca 2017

11 marca br. w Kaliszu ligowe zmagania w III lidze rozpoczynają piłkarze Pogoni Lębork. Dla drużyny, która po 16 latach wróciła na trzeci szczebel rozgrywek celem na wiosnę jest co najmniej utrzymać III ligę dla Lęborka. Mają jej w tym pomóc mocne transfery, ciężka praca na treningach oraz wsparcie niezawodnych kibiców. Pierwszy mecz w Lęborku Pogoń rozegra już 18 marca.
Więcej

Pamięci tragicznych wydarzeń z 10 marca 1945

Piątek, 10 marca 2017

Msza Św. w intencji księży i ludności cywilnej zamordowanych przez Sowietów 10 marca 1945 roku na terenie plebanii kościoła p.w. Św. Jakuba Apostoła w Lęborku, a po niej złożenie kwiatów i zniczy pod tablicą przypominającą ten wojenny dramat. Tak w Sanktuarium Św. Jakuba Ap. upamiętniono dziś tragiczne losy miasta i jego mieszkańców sprzed 72 lat.
Więcej

Konkurs plastyczny „Archeolog”

Środa, 8 marca 2017

W ramach tegorocznych XXXIV Lęborskich Dni Techniki, które odbywać się będą pod hasłem „Archeologiczne skarby ziemi lęborskiej” Komitet Terenowy NOT organizuje konkurs plastyczny „Archeolog”. 

Więcej

Po zmierzchu po Lęborku

Środa, 8 marca 2017

Blisko 200 osób wzięło udział w drugiej edycji wieczornego rajdu po Lęborku. Wśród uczestników najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z placówek oświatowych powiatu lęborskiego i słupskiego. Impreza została zorganizowana przez RO PTTK w Słupsku, Koło Przewodników PTTK w Lęborku, Koło Turystyki Kwalifikowanej KAHEL KLUB II, Nadleśnictwo Lębork, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku, LOT Ziemia Lęborksa-Łeba, Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.
Więcej

Prawo pracy na śniadaniu biznesowym w Lęborku

Środa, 8 marca 2017

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Randstad Polska i Miastem Lębork zapraszają przedsiębiorców z powiatu lęborskiego i całego Pomorza do udziału w bezpłatnym szkoleniu w formie tzw. śniadania biznesowego, które odbędzie się w dniu 28 marca br.

Więcej

Dotacja na usuwanie azbestu w roku 2017 – zapraszamy do składania wniosków

Środa, 8 marca 2017

Możliwość uzyskania dotacji  do usuwania wyrobów zawierających azbest pojawiła się po ogłoszeniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku kolejnej edycji konkursu pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2017).

Więcej

Zmiana warty u lęborskich wędkarzy

Wtorek, 7 marca 2017

7 marca br. w ratuszu odbyło się spotkanie okręgowych i miejskich władz Polskiego Związku Wędkarskiego z Burmistrzem Lęborka Witoldem Namyślakiem. Oprócz rozmowy o współpracy m.in. w zakresie edukacji czy opieki ichtiologicznej przedstawiciele środowiska wędkarskiego wręczyli burmistrzowi podziękowanie za wieloletnie wsparcie w działanie na rzecz ochrony środowiska i popularyzacji wędkarstwa.

Więcej

Ciężki sprzęt na ulicy Generała Stanisława Maczka

Wtorek, 7 marca 2017

Ruszyła budowa ulicy Generała Stanisława Maczka. Na odcinku od Gryfa Pomorskiego do Spółdzielczej położone zostanie 146 metrów asfaltowej jezdni wraz z krawężnikami. Obecnie wymieniona jest podbudowa drogi, niebawem wylany zostanie asfalt. Wartą ponad 211 tys. zł. inwestycje prowadzi konsorcjum firm Kruszywo i Bituminium z Lini.
Więcej

Nowe pływackie rekordy młodych leborczan

Wtorek, 7 marca 2017

Bardzo udany występ odnotowali pływacy UKS 1 MEYN SOLEX Lębork na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w Lublinie.
Więcej

„Bazgrolenie” po raz ósmy!

Wtorek, 7 marca 2017

Portale kulturalne duże Ka i Papierowy Pies zapraszają dzieci o duszach artysty i w wieku od 0 do 100 lat do udziału w 8. edycji konkursu literacko-plastycznego Bazgroł pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka.
Więcej

Dobra pogoda sprzymierzeńcem drogowców. Jodłowa w remoncie

Poniedziałek, 6 marca 2017

Dobra pogoda jak na okres zimowy sprzyja remontom ulic. Drogowcy pracują obecnie na „Osiedlu Drzewiastym” przy długim fragmencie ulicy Jodłowej. Na odcinku od Komuny Paryskiej do Kasztanowej sfrezowana została stara, wyeksploatowana nawierzchnia. Trwają przygotowania do wylania nowego asfaltu. Remont ulicy wykonuje firma Pol-Dróg z Lęborka.
Więcej

Zapraszamy na Lęborski Maraton Fitness

Poniedziałek, 6 marca 2017

Zapraszamy na Lęborski Maraton Fitness na trampolinach o puchar Starosty Lęborskiego i Burmistrza Miasta Lęborka. Maraton rozpocznie się w sobotę 11 marca br. o godz. 13:30  w Hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku. Wstęp bezpłatny.
Więcej

Remont ulicy Mostnika. Nowy asflalt i studzienki

Piątek, 3 marca 2017

W przyszłym tygodniu powinny zakończyć się utrudnienia drogowe w wyłączonej dla ruchu ulicy Mostnika. 400 metrowa ulica na całej swojej długości otrzyma nową nawierzchnię. Do tej pory wylana została trzycentymetrowa warstwa profilowa. Kolejnym etapem będzie położenie tzw. warstwy ścieralnej.
Więcej

Wiosenna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Czwartek, 2 marca 2017

Wiosenny odbiór odbędzie się w dwie soboty marca, tj. 18 i 25 marca, jednakże jego potrzebę należy zgłosić telefonicznie w firmie pod numerem tel. 59 8622 068 i umówić się na osobisty odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio z mieszkania czy z domu.
Więcej

Koncert Katarzyny Groniec

Czwartek, 2 marca 2017

Lęborskie Centrum Kultury “Fregata” zaprasza na koncert Katarzyny Groniec. Artystka zaprezentuje w Lęborku swój program pod tytułem “Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej”  w piątek, 24 marca 2017 roku o godzinie 20.00.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF