Symbole

Lęborskie Symbole

Herb Lęborka 

Herbem Lęborka – jak można przeczytać w Statucie Miasta Lęborka – jest wizerunek fragmentu średniowiecznych murów miejskich oraz lwa, którego głowa jest zwrócona w prawo. Poniżej lwa widać pasmo zielonego podłoża i błękitne fale rzeki Łeby. Sylwetka lwa ma kolor żółty lub złoty, budowle są białe, dachy niebieskie, a tło - czerwone. Herb Lęborka podlega ochronie prawnej.

Flaga (chorągiew) Lęborka 
Chorągwią miasta jest płat materiału o kształcie prostokąta, którego boki pozostają w stosunku 5:3 o wymiarach 150 cm x 90 cm. Stanowi on tło koloru niebieskiego nawiązującego do Błękitnej Krainy (przedwojenny powiat lęborski powiększony o gminy Łęczyce, Choczewo i Gniewinio z Wierzchucinem). Na tym tle centralnie umiejscowiony jest herb miasta wielkości 1/2 szerokości płata chorągwi. Chorągiew miasta podlega ochronie prawnej. Podobnie jak herb Lęborka opisany jest w Statucie Miasta.

Logotyp „Wybierz Lębork" 

Godło promocyjne wybierzlębork.pl jest elementem budującym Program Promocji Miasta z jego trzema elementami:

  • Odwiedź nas
  • Zainwestuj
  • Zamieszkaj

Symbol w swojej budowie nawiązuje do charakterystycznych elementów architektury miasta: ratusza miejskiego, baszty bluszczowej i domów o konstrukcji szachulcowej.