Biegający samorządowcy z Lęborka wygrywają bieg w Jarosławcu

Utworzono: 08-07-2024

Drużyna Urzędu Miejskiego w Lęborku była bezkonkurencyjna podczas 27. Ogólnopolskiego Biegu Samorządowego Bursztyn Jarosławca. W niedzielę 7 lipca 2024 r. mieszana drużyna złożona z radnych Rady Miejskiej w Lęborku wygrała bieg wyprzedzając trzecią na mecie drużynę Starostwa Powiatowego w Lęborku.

Samorządowy bieg odbył się w ramach dużej imprezy biegowej pn. "XXXII Bieg po Plaży Jarosławiec 2024". Wzięło w niej udział prawie 700 biegaczy.

Samorząd Lęborka w biegu na 2,2 km reprezentowali radni: Małgorzata Bizewska, Magdalena Miedzińska, Radosław Zimnowoda, Łukasz Świątek, Marek Wątroba, Bożena Pobłocka oraz pracownica ratusza Izabela Koiszewska. W biegu, w którym udział wzięło kilkanaście samorządowych drużyn z całego kraju drużyna Urzędu Miejskiego zajęła 1 miejsce!

W drużynie Powiatu Lęborskiego wystartowali wicestarosta Adrian Wenta oraz radni Karina Brozdowska, Arkadiusz Kąkol i Piotr Pobłocki. Starostwo Powiatowe w Lęborku także znalazło się na podium zajmując 3 miejsce. Zgodnie z regulaminem w samorządowym biegu pod uwagę brano czasy trzech najlepszych osób z zespołu w którym musiała być co najmniej jedna kobieta.

Indywidualnie świetnie pokazało się biegające małżeństwo Państwa Pobłockich z Lęborka. Bożena Pobłocka osiągnęła najlepszy czas pośród wszystkich uczestniczek samorządowego biegu, Piotr Pobłocki najszybszy był wśród panów.

Biegający samorządowcy z Lęborka wygrywają bieg w 55827
Biegający samorządowcy z Lęborka wygrywają bieg w 55828
Biegający samorządowcy z Lęborka wygrywają bieg w 55829
Biegający samorządowcy z Lęborka wygrywają bieg w 55830