Letnie spektakle dla najmłodszych

Utworzono: 03-07-2024

Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" zaprasza na plenerowe spektakle teatralne dla najmłodszych widzów, które odbędą się w lipcu oraz sierpniu w Zakątku Kultury, czyli za budynkiem Kina "Fregata" przy ul. Gdańskiej 12 w Lęborku. 

Teatr Rozmaitości GWITAJCIE zaprezentuje podczas tegorocznego Jarmarku św. Jakuba dwa przedstawienia. W sobotę, 20 lipca, będą to "Bajki pana Brzechwy", natomiast w niedzielę, 21 lipca, widzowie obejrzą spektakl pod tytułem "Morskie gadki Małej Piratki". Początek spektaklu sobotniego - godzina 14.00, w niedzielę przedstawienie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Natomiast w sierpniu spotkamy się w Zakątku Kultury z Krakowskim Teatrem Bajki. W niedzielę, 4 sierpnia, zapraszamy na spektaklu "Wymieciona Dżungla", a w sobotę, 24 sierpnia, na spektakl pod tytułem "Maszyna Czasu". Oba przedstawienia odbędą się o godzinie 16.00.

Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.


Sobota, 20 lipca 2024, godzina 14:00 - "Bajki pana Brzechwy"
Któż z nas nie zna choćby jednego wiersza Jana Brzechwy? Całe pokolenia wychowały się na takich utworach jak "Żuraw i czapla", "Na straganie" czy "Samochwała". Do dziś dzieci śpiewają piosenki o "Kaczce Dziwaczce" i tajemniczych Wyspach Bergamutach". Dlatego przygotowaliśmy pełen humoru spektakl oparty właśnie na tych najbardziej znanych i nadal aktualnych wierszach.


Niedziela, 21 lipca 2024, godzina 18:00 - "Morskie gadki Małej Piratki"
"Morskie gadki małej Piratki" to pełna przygód i rozbujana żwawą skocznością żeglarskich piosenek historia dziewczynki, której największą miłością jest morze. Wbrew przeciwnościom losu, z radością podejmuje rozmaite wyzwania, aby spełnić swoje marzenia. Spotyka też na swej drodze przedstawicieli żeglarskich profesji, którzy opowiadają o swojej pracy, niełatwym acz pięknym życiu na morzu i przekazują istotne fakty z zakresu morskiego rzemiosła. Czy jej się uda? Czy doprowadzi do realizacji swoich pragnień? Przekonajcie się sami – popłyńcie z nami w rozśpiewany rejs. Ahoj! Wyruszamy na wyprawę!


Niedziela, 4 sierpnia 2024, godzina 16:00 - "Wymieciona Dżungla"
"Wymieciona Dżungla" to dowcipna i lekka opowieść o podróżniku Mietku, który wyrusza na niesamowitą przygodę w głąb Afrykańskiej Dżungli. W labiryncie tropików spotyka wiele postaci, które uświadamiają mu jak ważne jest dzielenie się z innymi, dbanie o higienę, a także dobra zabawa. Członkowie plemienia Abalampata, Bębniarz Bum Bam, Lew Maurycjusz, szalona Mała Taku Taku zapewnią rozrywkę dla wszystkich dzieci, a także dla dorosłych z duszą dziecka.


Sobota, 24 sierpnia 2024, godzina 16:00 - "Maszyna Czasu"
"Maszyna Czasu" opowiada historię o dwójce naukowców, którzy wynaleźli wehikuł czasu. Wraz z dziećmi główni bohaterowie poznają postaci z różnych epok. Rycerz Aciu Apsik poznaje zalety picia syropu i przestaje bać się wizyty u lekarza. Z kolei, pierwszy człowiek z gatunku homo sapiens, dzięki naukowcom, poznaje kulturę i kodeks przedszkolaka. Oczywiście nie zabraknie też dinozaura, a także... dzieci poznają tajemniczego gościa z przyszłości - superinteligentnego robota.

Letnie spektakle dla najmłodszych 55793