Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Piątek, 12 maja 2017

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenny dzień w gronie osób o podobnych pasjach.
W dniu 27 maja w godz. 10.00-14.00 akcję tę organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku.

 

Więcej

Kaliningrad - miasto intrygujących kontrastów czy wielki Kant?

Piątek, 12 maja 2017

Biblioteka Miejska zaprasza do  Klubu, gdzie 18 maja 2017 o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie podróżnicze. Gościem kolejnego spotkania podróżniczego będzie Ksenia Przybyś, z zawodu tłumaczka języka rosyjskiego.
Więcej

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich

Piątek, 12 maja 2017

Od kilku lat lęborscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych biorą udział w konkursie wiedzy o zamkach gotyckich, organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin „Polskie Zamki Gotyckie”, do którego Lębork należy. Etap gminny tegorocznej edycji Konkursu odbył się 8 maja 2016 r.  w lęborskim Muzeum. Najlepszy w kategorii szkół podstawowych był Maciej Baranowski z SP nr 8, w kategorii gimnazjalistów I miejsce zajął Jakub Nastaj z SGJ.
 

 

Więcej

Weronika popłynie po kwalifikacje na Mistrzostwa Europy i Świata

Piątek, 12 maja 2017

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbędą się w dniach 18-21 maja 2017 w Lublinie, wyłonią pływaków, którzy uzyskają kwalifikacje na zbliżające się Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu oraz na Mistrzostwa Świata w Stanach Zjednoczonych. W mistrzostwach w Lublinie wystartuje Weronika Hallmann z UKS1 MEYN Solex Lębork.
Więcej

46. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "RODNO MOWA" eliminacje powiatowe

Czwartek, 11 maja 2017

W dniu 9 maja 2017 roku przed Komisją Konkursową swoje umiejętności recytatorskie prezentowali  uczestnicy eliminacji powiatowych Powiatu Lęborskiego w ramach 46. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa” 2017.
Więcej

Nowy Przewodniczący Rady Miejskiej

Czwartek, 11 maja 2017

Z dniem 10 maja br. funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lęborku przestał pełnić Maciej Szreder.
Rada na Przewodniczącego wybrała Bogdana Oszmiana. Wiceprzewodniczącym Rady został Jarosław Litwin.
Więcej

Puchar Polski Nordic Walking

Czwartek, 11 maja 2017

Gmina Potęgowo  serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach Pucharu Polski Nordic Walking, które odbędą się w niedzielę, 14 maja 2017 r.
Więcej

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Łeby" zaprasza na spotkania konsultacyjne

Czwartek, 11 maja 2017

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Łeby” zaprasza potencjonalnych wnioskodawców na spotkania konsultacyjne ws. zasad i kryteriów udzielania wsparcia w budżetu LSR. Najbliższe spotkania odbędą się 22 i 23 maja w GOKiS w Wicku.
Więcej

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2017

Czwartek, 11 maja 2017

W roku 2017 realizowany będzie program wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” –Priorytet 3. W ramach programu Wojewoda Pomorski przyznał Gminie miasto Lębork dotację celową z budżetu Państwa w łącznej kwocie 12 000 zł, z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu do bibliotek szkolnych nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami).

Więcej

XXVII Sesja Rady Miejskiej

Wtorek, 9 maja 2017

XXVII Sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 10.05.2017 r. o godz. 12.30 w sali Rajców Urzędu Miejskiego w  Lęborku.
Więcej

Asfalt i betonowa kostka na Lubelskiej. Wzmocniono rów melioracyjny

Wtorek, 9 maja 2017

Na początku maja br. położono asfalt na ostatnim 117 metrowym odcinku ulicy Lubelskiej (od strony Topolowej). Boczne odgałęzienie wyłożoną kostką betonową (75 metrów). Pod ulicą wybudowano 54 metry kanalizacji deszczowej. Zakres prac obejmował budowę bezpiecznego, wyniesionego skrzyżowania, wzmocnione zostały także skarpy przylegającego do ulicy rowu melioracyjnego.
Więcej

Klub Biblioteki zaprasza na Warsztaty Piękna

Wtorek, 9 maja 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza na Warsztaty Piękna. Najbliższe spotkania odbędą się 11 maja i 1 czerwca o godz. 16. Tematem spotkania 11 maja będzie dobór fryzury i okularów do kształtu twarzy.  Na zajęcia należy się zapisać – telefonicznie  59 86 22 307 lub drogą elektroniczną ko@biblioteka.lebork.pl
Więcej

Tatrzańska z nowym asfaltem i kanalizacją deszczową

Poniedziałek, 8 maja 2017

Zakończyły się prace drogowe przy budowie ulicy Tatrzańskiej. Do tej pory gruntowa droga zyskała na odcinku od Lubelskiej do Myśliwskiej 246 metrów jezdni asfaltowej oraz krawężniki. W ramach inwestycji położono także 173 metrów kanalizacji deszczowej wraz z separatorami, wzmocniono także przepust pod drogą.
Więcej

Kabaret Łowcy.B w Lęborku

Poniedziałek, 8 maja 2017

Wszystkich miłośników dobrej zabawy zapraszamy na występ kabaretu Łowcy.B. Spektakl jednej z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych grup kabaretowych w Polsce odbędzie się w czwartek, 11 maja, w sali kinowej przy ulicy Gdańskiej 12 o godzinie 20.00.
Więcej

6 maja „MOTOSERCE” na placu Pokoju. Szczytny cel i morze atrakcji

Piątek, 5 maja 2017

Klub motocyklowy Cruiseriders North we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta i pod patronatem Burmistrza Lęborka po raz czwarty organizuje w Lęborku „Motoserce”. 6 maja na Placu Pokoju w Lęborku w godzinach 10-16 na chętnych do oddania krwi  będzie czekał „krwiobus”..., oraz wiele atrakcji dla małych i dużych.

 

Więcej

Zasady ogólne naboru na rok szkolny 2017/2018

Piątek, 5 maja 2017

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się dzieci i młodzież zamieszkałą w obwodzie danej placówki, na podstawie zgłoszenia rodziców.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF