Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych

Piątek, 14 lipca 2017

Serdecznie zapraszamy chętną młodzież do udziału w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.

Więcej

Wolno żyjące koty pod opieką

Czwartek, 13 lipca 2017

Przypominamy o potrzebie poddawania kotów wolno żyjących zabiegom sterylizacji / kastracji. Koty wolno żyjące w Lęborku  poddawane są zabiegom, które w całości są finansowane z budżetu miasta Lęborka. Zabiegi przeprowadza dr Mirosław Frączek, prowadzący gabinet weterynaryjny MIR-VET przy ul. Czołgistów.

Więcej

Mistrzostwa Polski Juniorów we Wrocławiu

Środa, 12 lipca 2017

W niedzielę we Wrocławiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym.
Bardzo udany start w mistrzostwach odnotowali zawodnicy Lidera-Amicus Lębork.
Już w pierwszym dniu rywalizacji doskonale wypadł Stanisław Boniaszczuk, który w karabinie pneumatycznym wywalczył srebrny medal i tytuł v-ce mistrza Polski.

 

Więcej

Wyróżnienie Honorowe "Lęborski Lew" przyznane

Wtorek, 11 lipca 2017

Kapituła Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew” na posiedzeniu Prezydium w dniu 10 lipca 2017 r. podliczyła głosy oddane na osobę nominowaną do Wyróżnienia Nagrody Miasta Lęborka „Lęborski Lew”. W głosowaniu oddano 11 ważnych głosów. Wyróżnienie Honorowe „Lęborski Lew” otrzymała Pani Anna Sobolewska.
Więcej

Pomorskie dla Zdrowia – akcja Urzędu Marszałkowskiego

Wtorek, 11 lipca 2017

Pomorskie dla Zdrowia to cztery wydarzenia, które będą realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz szpitale marszałkowskie w lipcu i sierpniu  br. we Wdzydzach Kiszewskich (15 lipca), w Gdańsku (23 lipca), Gdyni (30 lipca) oraz w Ustce (13 sierpnia).
Więcej

Jarmark Wdzydzki

Poniedziałek, 10 lipca 2017

W dniach 15 -16 lipca, w godz. 10.00 – 18.00, w Muzeum we Wdzydzach odbywać się będzie  44. Jarmark Wdzydzki - największy na Kaszubach kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego.
Więcej

Ostrzeżenie przed burzami

Poniedziałek, 10 lipca 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanym występowaniu na obszarze województwa pomorskiego burz z opadami deszczu i porywami wiatru, lokalnie opady gradu.
Więcej

Święto Miasta Dudelange

Poniedziałek, 10 lipca 2017

W dniach 1 – 2 lipca 2017 miasto Dudelange w Luksemburge obchodziło swoje 110-lecie. Do wspólnego świętowania zaproszono wszystkie miasta partnerskie: Lębork, Manom (Francja), Lauenburg/Elbe (Niemcy), Arganil (Portugalia) oraz Berane (Czarnogóra).

Więcej

Wyniku konkursu pn. “Biuro Mentoringu – Wehikuł Usamodzielnienia”

Poniedziałek, 10 lipca 2017

Ogłoszenie o wynikach otwartych konkursów ofert na zadania publiczne miasta Lęborka. Dotacje przyznane na rok 2017.

Więcej

Międzynarodowy Zlot Legionów Rzymskich w Oskowie

Piątek, 7 lipca 2017

Od piątku do niedzieli (7-9 lipca) na terenie Faktorii Rzymskiej Koń Trojański  w Oskowie koło Cewic, odbędzie się I Międzynarodowy Zlot Legionów Rzymskich. Na Zlot swój przyjazd zapowiedziały legiony z Polski i z zagranicy - Rumunii, Rosji, Białorusi i Niemiec. Na miejscu będzie można poznać życie obozowe legionistów, formacje bojowe, umundurowanie, sprzęt i wiele innych atrakcji. Imprezę Honorowym Patronatem objął Burmistrz Lęborka Witold Namyślak.
Więcej

Zakopują skrzynie na Osiedlu Wschód

Piątek, 7 lipca 2017

Trwa budowa ulicy Przemysłowej i Korzennej, ulic obsługujących lęborską Specjalną Strefę Ekonomiczną w dzielnicy „Lębork – Wschód”. W ramach inwestycji w trzech lokalizacjach na głębokości 3 metrów powstają zbiorniki retencyjno-rozsączające. Owinięte geowłókniną  ażurowe skrzynki stanowią element kanalizacji deszczowej.
Więcej

32. edycja Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego

Czwartek, 6 lipca 2017

Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego ogłosili jego 32 edycję. Konkurs adresowany jest do wszystkich osób, które piszą i pragną, aby ich twórczość została zauważona.
Więcej

Stwórzmy razem kolekcję Muzeum Historii Polski

Środa, 5 lipca 2017

Muzeum Historii Polski w Warszawie prowadzi społeczną akcję zbierania pamiątek historycznych – „Małe Wielkie Historie”, które w przyszłości znajdą się w Muzeum. Celem zbiórki jest pozyskanie nowych muzealiów do Muzeum Historii Polski.
Więcej

Bardzo dobry wynik Weroniki

Środa, 5 lipca 2017

W czwartym dniu Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu rozgrywanych w Izraelu, Weronika Hallmann, 17-letnia pływaczka UKS 1 MEYN Solex Lębork, zajęła 4. miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym w wyścigu finałowym, z czasem 1:09.65 s,  ustanawiając nowy rekord życiowy.
Więcej

Spotkania informacyjne ws. konkursu Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY

Środa, 5 lipca 2017

1 lipca br. wystartował kolejny konkurs Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY na wsparcie inicjatyw i projektów w sferach pożytku publicznego. Nabór wniosków trwa do 31 lipca za pośrednictwem generatora www.Witkac.pl. Wszelkie dokumenty konkursowe dostępne są na stronie www.akumulatorspoleczny.pl oraz www.eduq.pl.
Więcej

Weryfikacja merytoryczna projektów - zakończona

Środa, 5 lipca 2017

Zgodnie z par. 4 ust. 7 Załącznika nr 1 do Uchwały Nr XVIII-246/2016 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 09.06.2016 r. w sprawie przyjęcia "Zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miasto Lębork dotyczących Budżetu Obywatelskiego" Burmistrz Miasta informuje, że w dniu 08.06.2017 r. Zespół Weryfikacyjny zakończył weryfikację merytoryczną projektów złożonych w ramach “Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2018 r.

Poniżej Protokół z weryfikacji.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF