Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Święto Batalionu

Środa, 7 czerwca 2017

Dowódca oraz żołnierze 1. Lęborskiego batalionu zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego serdecznie zapraszają na uroczystości Święta Batalionu, które odbędą się w dniach 09-12 czerwca 2017 roku.

Więcej

Dzień Dziecka z Diego

Wtorek, 6 czerwca 2017

Akademia Piłkarska Diego Lębork zorganizowała z okazji Dnia Dziecka turniej piłki nożnej. W zawodach rywalizowali chłopcy z rocznika 2006/2008. Na zakończenie turnieju nagrody zwycięzcom wręczali: Witold Namyślak - Burmistrz Miasta Lęborka i Marian Kurzydło - Zastępca Burmistrza.

Więcej

Konkurs

Wtorek, 6 czerwca 2017

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym  pn.:  "Biuro Mentoringu – Wehikuł Usamodzielnienia"

Więcej

Wolontariusze z AIESEC

Wtorek, 6 czerwca 2017

Od początku maja 2017 w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku przebywają wolontariusze w ramach projektu organizacji AIESEC. Jest to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym.

Więcej

Elektrociepłownia na biomasę z Certyfikatem Promocji Ziemi Lęborskiej [WIDEO]

Wtorek, 6 czerwca 2017

Konkurs Certyfikat Promocji Ziemi Lęborskiej wyróżnia i nagradza najaktywniejsze podmioty i osoby fizyczne z regionu Ziemi Lęborskiej oraz popularyzuje osiągnięcia gospodarcze i społeczne. 2 kwietnia br. ogłoszono wyniki edycji 2016. W kategorii „Czysta Kraina” zwyciężyła oddana do użytku w czerwcu 2016 roku lęborska Elektrociepłownia opalana biomasą.
Więcej

IX Zjazd Szkół Podstawowych im. Polskich Olimpijczyków

Wtorek, 6 czerwca 2017

W dniach 31.05.2017 – 03.06.2017 r reprezentacja uczniów SP 3 wraz z opiekunem p. Radosławem Rapalskim oraz dyrektorem szkoły p. Mariolą Małecką uczestniczyła w IX Zjeździe Szkół Podstawowych im. Polskich Olimpijczyków.

Więcej

Zmiany w planie zagospodarowania w rejonie E. Plater i Traugutta

Wtorek, 6 czerwca 2017

Miasto przystąpiło do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic E. Plater i Traugutta  w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczony tam teren elementarny 11.05.UG.
Więcej

Lęborskie Dni Techniki 2017 - Archeologiczne Skarby Ziemi Lęborskiej

Wtorek, 6 czerwca 2017

Po raz XXXIV lokalne środowisko inżynierów i techników zorganizowało w czerwcu br. Lęborskie Dni Techniki. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Archeologiczne Skarby Ziemi Lęborskiej”. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Lęborka. Podobnie jak w latach poprzednich część działań LDT skierowane było do dzieci i młodzieży.
Więcej

Lęborskie Dni Techniki dla Juniora pod znakiem archeologii

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

2 czerwca 2017 r. w Społecznej Językowej Szkole Podstawowej w Lęborku pod hasłem „Archeologiczne Skarby Ziemi Lęborskiej” odbyły się Lęborskie Dni Techniki dla Juniora „Młody Technik”. Na spotkaniu z uczniami i przedszkolakami starsi koledzy wraz nauczycielami i pracownikami Muzeum w Lęborku przybliżyli temat archeologii. Rozstrzygnięto oraz wręczono nagrody w dwóch konkursach: „NIE dla palenia śmieci w piecach domowych” oraz „Archeolog”.
Więcej

III Półmaraton Wrotkarski z wielkimi sukcesami

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w zawodach wystartowało prawie 140 osób. Na starcie pojawiła się czołówka polskich zawodników. Zdecydowanym faworytem wśród kobiet była Aleksandra Goss – zdobywczyni Pucharu Świata w jeździe szybkiej na rolkach.

Więcej

Rozstrzygnięcie konkursu genealogicznego „Skąd my się tu wzięliśmy?”

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

1 czerwca br. podczas imprezy plenerowej z okazji „Dnia Dziecka” rozstrzygnięto konkurs genealogiczny „Skąd my się tu wzięliśmy?” Jury konkursu złożone z przedstawicieli lęborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego z siedzibą w Sopocie, dokonało oceny 25 złożonych prac.
Więcej

XVII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Lęborka Szkół w Tenisie Ziemnym

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

Na kortach przy ul. 9 Maja odbyły się kolejne „Mistrzostwa Szkół”- turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.   W zawodach wzięło udział  22 uczestników.
Więcej

Dzień Dziecka w Lęborku

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

1 czerwca w Dzień Dziecka na Plac Pokoju w Lęborku przyszło mnóstwo dzieci. Przygotowano dla nich moc atrakcji. Na scenie wystąpiły między innymi grupy taneczne, wokalne, oraz grupa akrobatyczna z Młodzieżowego Domu Kultury, Powiatowego Ogniska Artystycznego oraz Lęborskiego Studia Tańca BRAVO. Agencja Artystyczna „Przygoda Lębork” przygotowała dla najmłodszych przedstawienie interaktywne „Podróż dookoła świata”. 

Więcej

BABI RAJ III w bibliotece

Piątek, 2 czerwca 2017

Miejska Biblioteka Publiczna  zaprasza 10 czerwca 2017 r. w  godz. 11.00 – 17.00 na Babi Raj.

 

Więcej

Wyróżnienie Honorowe "Lęborski Lew" - składanie wniosków

Czwartek, 1 czerwca 2017

Kapituła Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „LĘBORSKI LEW” jako wyraz najwyższego uznania i szacunku za wkład wniesiony w rozwój i promocję Miasta Lęborka zawiadamia, że do dnia 19.06.2017 r. można składać wnioski o nominowanie do otrzymania Wyróżnienia „Lęborski Lew”, jako wyraz najwyższego uznania i szacunku za wkład wniesiony w rozwój i promocję Miasta Lęborka.

 

Więcej

Rodzice z Przedszkola nr 2 wystawili przedstawienie "Świat Bajek"

Środa, 31 maja 2017

Wyjątkowy prezent zrobili swoim dzieciom rodzice z Przedszkola nr 2 w Lęborku. 31 maja br., w Auli Szkoły Muzycznej całe przedszkole obejrzało przedstawienie przygotowane przez grupę 23 rodziców z wszystkich przedszkolnych grup. Próby i przygotowania do występu trwały od kilku miesięcy. 40-minutowy występ nosił tytuł „Świat Bajek”.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF