Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

ZKM ogłosił przetarg na zakup 5 nowych autobusów

Czwartek, 16 listopada 2017

W ramach wartego ponad 27 mln zł projektu „Lęborski Węzeł Przesiadkowy” obejmującego m.in. budowę tunelu na dworcu PKP, przebudowę otoczenia dworca (parkingi na 200 pojazdów, pętla autobusowa, budowa i remont ulic) zakupione zostaną nowoczesne miejskie autobusy. Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku ogłosił przetarg na dostawę 5 pojazdów.
Więcej

Zgłoszenia do XIV Miejskiego Przeglądu Jasełek

Czwartek, 16 listopada 2017

Do 21 grudnia br. przyjmowane są zapisy na udział w XIV Miejskim Przeglądzie Jasełek. Celem przeglądu jest popularyzacja tradycji świąt Bożego Narodzenia poprzez widowisko jasełkowe lub przedstawienie kolędnicze. Przegląd, który odbędzie się 19 stycznia 2018 roku w LCK „Fregata”  skierowany jest dla dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół, ośrodków kultury i stowarzyszeń. Regulamin w załączeniu:
Więcej

Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i wybory do komisji konkursowych

Środa, 15 listopada 2017

Burmistrz Miasta Lęborka oraz Centrum Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu EDUQ zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Gminy Miasta Lębork na wybory do komisji konkursowych oraz bezpłatne szkolenie zorganizowane przez Centrum Organizacji Pozarządowych pt.: "Nowy wzór oferty na realizację zadania publicznego - pisanie wniosków o dotację". Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2017 w godzinach 15.30 – 19.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku. 
Więcej

Lęborski Sport 2018

Środa, 15 listopada 2017

Przypominamy, że zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, oferty klubów sportowych dotyczące realizacji zadań publicznych z zakresu sportu należy składać do 30 listopada. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej (dla stowarzyszeń/prawo).
Więcej

Lębork wysoko w rankingu. Ponad 14 mln zł dotacji na Rewitalizację

Środa, 15 listopada 2017

Miasto Lębork znalazło się wysoko na liście projektów do dofinansowania przez Województwo Pomorskie w ramach Zintegrowanych Projektów Rewitalizacyjnych. Na 110 możliwych punktów, projekt Lęborka zdobył 104 punktów co dało mu 2. pozycję w rankingu 18 gmin. Oznacza to, że przygotowywany od kilkudziesięciu miesięcy i warty ponad 21 mln zł program rewitalizacji Lębork „Nowy Świat” zostanie zrealizowany w latach 2017-2021.
Więcej

Wampiriada w Mechaniku

Środa, 15 listopada 2017

W dniu 01.12.2017r. (piątek) przyjedzie do Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku krwiobus z RCKiK w Słupsku i będzie możliwość oddania krwi – bezcennego leku, który tylko człowiek może podarować drugiemu człowiekowi. 

Więcej

20 listopada bezpłatne badania mammograficzne

Środa, 15 listopada 2017

W ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi 20 listopada 2017 roku w Lęborku (parking ul. Toruńska przy Kauflandzie) dla kobiet w wieku 50-69 przeprowadzone zostaną bezpłatne badania mammograficzne. Rejestracja pod nr telefonu 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl
Więcej

Zaproszenie na Warsztaty Kuchni Dawnej

Środa, 15 listopada 2017

Lęborskie Bractwo Historyczne zaprasza na Warsztaty Kuchni Dawnej. Warsztaty odbędą się 18 listopada 2017 roku o godzinie 16 w baszcie nr 32 na skrzyżowaniu ulic Reja i Korczaka. Tym razem przygotowywanym daniem głównym będzie tarta serowa z zieleniną. Organizatorzy proszą o przyniesienie blaszek "keksówek", tarek, miski, łyżek, noży i desek do krojenia.
Więcej

Nowy chodnik i zatoczka postojowa na ulicy Wybickiego

Poniedziałek, 13 listopada 2017

Trwają prace drogowe na ulicy Wybickiego. Na odcinku od ulicy Dygasińskiego do Zwycięstwa z betonowej kostki układany jest nowy chodnik. Po drugiej strony ulicy od strony ogrodzenia Liceum Ogólnokształcącego wybudowana zostanie też zatoka parkingowa. Prace drogowe wykonuje lokalna firma MAXBRUK.
Więcej

Budynek przy ulicy Czecha 2 przekazany w ręce mieszkańców

Poniedziałek, 13 listopada 2017

Zakończyła się budowa dwuklatkowego budynku komunalnego przy ulicy Czecha 2.  W ręce mieszkańców trafił już komplet 22 kluczy do dwupokojowych mieszkań. W ramach miejskiej inwestycji powstały 22 mieszkania, parking wewnętrzny na 17 pojazdów i oraz 5 miejsc postojowych od strony ulicy Czecha. Budynek ma udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, na najniższy poziom z lokalami mieszkalnymi można się dostać bez pokonywania schodów.
Więcej

Lębork uczcił Święto Niepodległości

Poniedziałek, 13 listopada 2017

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli stała się niepodległym, samodzielnym państwem. Połączone ziemie zaborów pruskiego, rosyjskiego, austriackiego na powrót zrosły się w jedność. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe – Święto Niepodległości.

Więcej

Piątkowe obchody Święta Niepodległości

Piątek, 10 listopada 2017

10 listopada br. odbyły się kolejne wydarzenia związane z lokalnymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości. W Sanktuarium św. Jakuba Ap. odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ofiar katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Po Mszy pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy smoleńskiej złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.
Więcej

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Piątek, 10 listopada 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem na obszarze woj. pomorskiego od godz. 20.00 w dniu 10.11.2017 do godz. 14.00 dnia 11.11.2017.

Więcej

Szkolenie w ZUS-ie dla płatników składek

Piątek, 10 listopada 2017

Inspektorat ZUS w Lęborku organizuje 16 listopada 2017 r. bezpłatne szkolenie dla płatników składek pt.: e-Składka – nowy wymiar rozliczeń. 

Więcej

Harcerze zapraszają na "Capstrzyk Niepodległości"

Piątek, 10 listopada 2017

Lęborscy harcerze zapraszają mieszkańców Lęborka na Uroczysty "Capstrzyk Niepodległości" pod pomnikiem generała Stanisława Sosabowskiego w przeddzień Święta Niepodległości 10 listopada na  godzinę 19:30  (ulica Armii Krajowej 16 - obok Biblioteki Miejskiej).
 

Więcej

Prof. Zbigniew Machaliński o polskich Admirałach

Czwartek, 9 listopada 2017

W czwartek  9 listopada br. w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w ramach obchodów Święta Niepodległości z inicjatywy Komitetu Terenowego Naczelnej Organizacji Technicznej w Lęborku i Urzędu Miejskiego w Lęborku wykład dla młodzieży „Admirałowie Polscy” wygłosił autor wielu publikacji historycznych i biograficznych, rektor Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej prof. Zbigniew Machaliński.
Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF