Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Zaproszenie na Warsztaty Kuchni Dawnej

Środa, 15 listopada 2017

Lęborskie Bractwo Historyczne zaprasza na Warsztaty Kuchni Dawnej. Warsztaty odbędą się 18 listopada 2017 roku o godzinie 16 w baszcie nr 32 na skrzyżowaniu ulic Reja i Korczaka. Tym razem przygotowywanym daniem głównym będzie tarta serowa z zieleniną. Organizatorzy proszą o przyniesienie blaszek "keksówek", tarek, miski, łyżek, noży i desek do krojenia.
Więcej

Nowy chodnik i zatoczka postojowa na ulicy Wybickiego

Poniedziałek, 13 listopada 2017

Trwają prace drogowe na ulicy Wybickiego. Na odcinku od ulicy Dygasińskiego do Zwycięstwa z betonowej kostki układany jest nowy chodnik. Po drugiej strony ulicy od strony ogrodzenia Liceum Ogólnokształcącego wybudowana zostanie też zatoka parkingowa. Prace drogowe wykonuje lokalna firma MAXBRUK.
Więcej

Budynek przy ulicy Czecha 2 przekazany w ręce mieszkańców

Poniedziałek, 13 listopada 2017

Zakończyła się budowa dwuklatkowego budynku komunalnego przy ulicy Czecha 2.  W ręce mieszkańców trafił już komplet 22 kluczy do dwupokojowych mieszkań. W ramach miejskiej inwestycji powstały 22 mieszkania, parking wewnętrzny na 17 pojazdów i oraz 5 miejsc postojowych od strony ulicy Czecha. Budynek ma udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, na najniższy poziom z lokalami mieszkalnymi można się dostać bez pokonywania schodów.
Więcej

Lębork uczcił Święto Niepodległości

Poniedziałek, 13 listopada 2017

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli stała się niepodległym, samodzielnym państwem. Połączone ziemie zaborów pruskiego, rosyjskiego, austriackiego na powrót zrosły się w jedność. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe – Święto Niepodległości.

Więcej

Piątkowe obchody Święta Niepodległości

Piątek, 10 listopada 2017

10 listopada br. odbyły się kolejne wydarzenia związane z lokalnymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości. W Sanktuarium św. Jakuba Ap. odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ofiar katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Po Mszy pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy smoleńskiej złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.
Więcej

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Piątek, 10 listopada 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem na obszarze woj. pomorskiego od godz. 20.00 w dniu 10.11.2017 do godz. 14.00 dnia 11.11.2017.

Więcej

Szkolenie w ZUS-ie dla płatników składek

Piątek, 10 listopada 2017

Inspektorat ZUS w Lęborku organizuje 16 listopada 2017 r. bezpłatne szkolenie dla płatników składek pt.: e-Składka – nowy wymiar rozliczeń. 

Więcej

Harcerze zapraszają na "Capstrzyk Niepodległości"

Piątek, 10 listopada 2017

Lęborscy harcerze zapraszają mieszkańców Lęborka na Uroczysty "Capstrzyk Niepodległości" pod pomnikiem generała Stanisława Sosabowskiego w przeddzień Święta Niepodległości 10 listopada na  godzinę 19:30  (ulica Armii Krajowej 16 - obok Biblioteki Miejskiej).
 

Więcej

Prof. Zbigniew Machaliński o polskich Admirałach

Czwartek, 9 listopada 2017

W czwartek  9 listopada br. w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w ramach obchodów Święta Niepodległości z inicjatywy Komitetu Terenowego Naczelnej Organizacji Technicznej w Lęborku i Urzędu Miejskiego w Lęborku wykład dla młodzieży „Admirałowie Polscy” wygłosił autor wielu publikacji historycznych i biograficznych, rektor Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej prof. Zbigniew Machaliński.
Więcej

Święto Niepodległości w Lęborku

Czwartek, 9 listopada 2017

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada o godz. 10.00 odprawiona zostanie msza św. W Sanktuarium św. Jakuba, o godz.11.00 zaplanowany jest przemarsz pod Obelisk Niepodległości, o 11.20 uroczystość pod Obeliskiem. 

Więcej

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Środa, 8 listopada 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na ósme lęborskie Wspólne Śpiewania Pieśni Patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Impreza jest jedną z nielicznych okazji do wspólnego przypomnienia sobie starych polskich piosenek i pieśni patriotycznych. Impreza odbędzie się 11 listopada 2017 r. o godz. 13.00 w Sali Kinowej LCK „Fregata”.

Więcej

Spotkanie dla przedsiębiorców – możliwości finansowania przedsięwzięć w perspektywie finansowej 2014-2020

Wtorek, 7 listopada 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane 14 listopada 2017 r., poświęcone zagadnieniom związanym z możliwościami finansowania przedsięwzięć przez przedsiębiorców w perspektywie finansowej 2014-2020. 

Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości - wyniki

Poniedziałek, 6 listopada 2017

W sobotę 4 listopada br. w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzono Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości.

Więcej

Nabór do programu „MALUCH+” 2018

Poniedziałek, 6 listopada 2017

Wojewoda Pomorski informuje, że prowadzony jest nabór ofert w ramach konkursu „MALUCH+” 2018. Program na który w roku 2018 przeznaczono 450 mln zł dofinansowuje działania na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat3, tj. żłobów, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów.
Więcej

Koncert z okazji X-lecia Zespołu Muzyki Dawnej „Incantare”

Poniedziałek, 6 listopada 2017

Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku zaprasza na koncert  z okazji jubileuszu X-lecia Zespołu Muzyki Dawnej „Incantare”. W programie m.in.: utwory instrumentalne i wokalne z okresu średniowiecza, renesansu i baroku. Koncert odbędzie się 9 listopada 2017r. o godz. 17 w kinie „Fregata”. Wstęp wolny.
Więcej

Spotkanie informacyjne "Europa dla obywateli"

Piątek, 3 listopada 2017

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 16 listopada br. w Gdańsku.
Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF