Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Wieczorny rajd po Lęborku

Wtorek, 23 stycznia 2018

Ponad 100 osób wzięło udział w trzeciej edycji zimowego wieczornego rajdu po Lęborku. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej ze Szczenurzy, a także turyści indywidualni ze Słupska i Trójmiasta.

Więcej

Ferie w Muzeum

Poniedziałek, 22 stycznia 2018

W okresie ferii zimowych dzieci i młodzież będą mogły spędzić ciekawie czas, m.in. na zajęciach warsztatowych w lęborskim Muzeum.

Więcej

Jubileuszowy Konkurs Piosenki Zimowej

Poniedziałek, 22 stycznia 2018

Już po raz dziesiąty, 20 stycznia odbył się w Lęborku Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej, organizowany przez LCK Fregata i Młodzieżowy Dom Kultury.

Więcej

Szkolenie z Sensei George Andrews w Lęborku

Poniedziałek, 22 stycznia 2018

​W dniach 20-21.01.2018 w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku prowadzone było szkolenie Polskiej Federacji Okinawa Goju-Ryu Karate Do, którego głównym instruktorem był Sensei George Andrews 8 Dan IOGKF z Wielkiej Brytanii. Uroczystego otwarcia szkolenia dokonał Burmistrz Miasta Lęborka - Witold Namyślak.

Więcej

Mobilny Punkt Informacyjny 25 stycznia w Lęborku

Poniedziałek, 22 stycznia 2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Najbliższe bezpłatne konsultacje odbędą się 25 stycznia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5, w godzinach 10:00-12:30.

Więcej

Solarisy dla Lęborka. ZKM kupił 5 nowych autobusów

Poniedziałek, 22 stycznia 2018

5 nowoczesnych autobusów marki Solaris zasili flotę pojazdów Zakładu Komunikacji Miejskiej w Lęborku. 19 stycznia br. w ratuszu podczas konferencji prasowej podpisana została umowa na zakup pojazdów. Zakup nowych autobusów sfinansowany został w ramach wartego ponad 27 mln zł projektu „Lęborski Węzeł Przesiadkowy”.

Więcej

Nowe projekty dla osób bezrobotnych

Piątek, 19 stycznia 2018

Do udziału w nowych projektach: „Bezpieczne wsparcie” oraz „Pomorski rynek pracy otwarty dla Młodych”, dofinansowanych ze funduszy UE, a skierowanych do osób pozostających bez pracy, w tym młodych,  zachęcają oraz prowadzą nabór:  Firma Human Power i Międzynarodowe Centrum Doskonalenia Kadr Sp. z o.o.

Więcej

Ostrzeżenie - silny wiatr

Czwartek, 18 stycznia 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Na obszarze woj. pomorskiego od godz. 20:00 w dniu 18.01.2018 do godz. 7:00 dnia 19.01.2018 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h,w porywach do 80 km/h.

Więcej

Wykopy na Waryńskiego w ramach projektu „Skarby Lęborka”

Czwartek, 18 stycznia 2018

Wyłączona z ruchu ulica Waryńskiego i głębokie wykopy. Tak wygląda obecnie budowa ulicy Waryńskiego na odcinku od ul. Długosza (przy placu Pokoju) do placu Spółdzielczego  (przed mostem nad Kanałem Młyńskim). Inwestycja w ścisłym historycznym centrum miasta prowadzona jest w ramach projektu  „Skarby Lęborka – ukazanie dziedzictwa kulturowego miasta przez odratowanie i wyeksponowanie elementów zabytkowego centrum”.

Więcej

Lęborski WOŚP - jest rekord!

Wtorek, 16 stycznia 2018

Tegoroczna zbiórka, w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przyniosła rekordową kwotę ze kwesty, wpłat, licytacji czy zakupu przeróżnych przedmiotów. Deklarowana przez lęborski sztab WOŚP kwota, to na dzisiaj 90.862,33 zł.

Więcej

Pierwszy lęborczanin urodzony w 2018 roku

Wtorek, 16 stycznia 2018

Burmistrz Lęborka Witold Namyślak odwiedził pierwszego urodzonego w 2018 roku mieszkańca Lęborka, małego Jana Krzysztofa i jego rodziców, pp. Karolinę i Karola Gruba.

Więcej

Chodnik przy ulicy Wyspiańskiego wyremontowany

Wtorek, 16 stycznia 2018

Zakończyła się pierwsza, miejska inwestycja drogowa w roku 2018. Na ulicy Wyspiańskiego na długości 300 metrów wyremontowany został chodnik. W ramach remontu położono nową, szarą kostkę po lewej stronie ulicy (patrząc od ul. Targowej). Wjazdy na posesje wyłożono kostką w kolorze grafitowym co podniosło estetykę.

Więcej

XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lęborskiego

Wtorek, 16 stycznia 2018

W najbliższą sobotę, 20 stycznia, w Miejskiej Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Lęborku odbędzie się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Lęborskiego. Początek gier o godz. 9.00.

Więcej

Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Wtorek, 16 stycznia 2018

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?

Więcej

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Zjawisko ma występować na obszarze województwa pomorskiego - w subregionie nadmorskim od godz. 20.00 w dniu 15 stycznia do godzin południowych  w dniu 16 stycznia 2018.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF