Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

8. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Wtorek, 10 kwietnia 2018

Dźwięk syren o godz. 8.41 przypomniał dziś mieszkańcom Lęborka o obchodzonej 8. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. W tym czasie pod tablicą pamiątkową przy Sanktuarium św. Jakuba Ap. spotkały się władze miasta i powiatu by wspólnie z mieszkańcami uczcić w skupieniu ofiary katastrofy lotniczej.

Więcej

Niebieski Lębork. Podsumowanie kwietniowych Dni Autyzmu.

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Pokaz filmu „Komunia” w kinie „Fregata”, konferencja „Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem” oraz niebieski Marsz dla Autyzmu ulicami miasta z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. Tak wyglądały tegoroczne obchody Światowego Dnia Autyzmu w Lęborku. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Lęborka Witold Namyślak.

Więcej

Komunikat ze spotkania Lęborskiego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

5 kwietnia 2018 roku w Sali Rajców Urzędu Miejskiego po raz kolejny spotkał się Lęborski Komitet Obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiciele trzech lęborskich samorządowych jednostek kultury, czyli Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum poinformowali o złożonych wnioskach na konkurs grantowy ogłoszony przez  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotyczą one dofinansowania takich wydarzeń jak:  koncert „Lębork dla Niepodległej”, przegląd filmów „Kino Niepodległe”,  historycznej gry terenowej na urządzenia mobilne,  serii reportaży i wywiadów „Mały Polak – Niepodległy Polak”.

Więcej

Na Żeromskiego stanie PSZOK

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Około 1 mln zł ma kosztować budowa na terenie Lęborka Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK-u. Projekt ekologicznej inwestycji zlokalizowanej przy ul. Żeromskiego otrzymał wysokie, 85 procentowe dofinansowanie (maksymalnie 852.753,56 zł)  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Pierwsze elementy PSZOK-u tj. ciągi komunikacyjne, rampę z barierkami, instalacje elektryczne, deszczowe, sanitarne i wodociągowe, wiatę zewnętrzną i oświetlenie, wykonuje już na podstawie zawartej umowy, firma Chud-Bud Arkadiusz Chmiel z Czarnówka.

Więcej

Budowa kanalizacji deszczowej przy ulicy Sportowej

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Wykonanie ok. 170 metrów kanalizacji deszczowej z kolektorem i drenarzem rozsączającym, nowe krawężniki i korekta wjazdów na posesje. Przy ulicy Sportowej na odcinku od Ronda J. Piłsudskiego do wiaduktu obwodnicy trwają prace w ramach projektu „Poprawa działania systemów odprowadzania oraz oczyszczania wód opadowych i roztopowych z części zurbanizowanych Lęborka”. 

Więcej

Grand-Prix Lęborka sezonu 2017/2018

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Już w najbliższą sobotę tj. 14 kwietnia br. o godz.11:00 w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku zostanie przeprowadzony czwarty z pięciu biegów zaliczany do Grand-Prix Lęborka sezonu 2017/2018.

Więcej

Majowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn 6-osobowych

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

3 Maja 2018 roku odbędzie się Turniej Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych urodzonych w roku 2009 i 2010. Drużyny powinny składać się z minimum sześciu zawodników (5 zawodników w polu + bramkarz), maksimum dziesięciu zawodników.

Więcej

Sukces lęborskich uczniów w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Piątek, 6 kwietnia 2018

Grupa uczniów, pasjonatów historii z lęborskich szkół podstawowych uczciła 100-lecie niepodległości Polski wspaniałym sukcesem odniesionym w finale wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, który odbył się 5 kwietnia br. Tematyka konkursu związana była z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i obejmowała  okres 1887-1922. Uczniowie lęborskich szkół zdobyli najwyższe laury w konkursie. Dwoje z nich z najwyższym wynikiem: Magdalena Nawrot (Szkoła Podstawowa nr 1) oraz Hubert Stencel (Szkoła Podstawowa nr 8) zakwalifikowało się do etapu centralnego w Warszawie.

Więcej

Bezpłatne konsultacje - jak pozyskać fundusze europejskie

Piątek, 6 kwietnia 2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilne go Punktu Informacyjnego (MPI).Bezpłatne konsultacje odbędą się ​11 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5 (sala nr 9) w godzinach 10:30-13:00.

Więcej

Koncert „Już nie zapomnisz mnie” – stare szlagiery we „Fregacie”

Piątek, 6 kwietnia 2018

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”  zaprasza na koncert pod tytułem „Już nie zapomnisz mnie” w wykonaniu Tomasz Stockingera, wybitnego polskiego aktora teatralnego i filmowego. To  wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w kinie „Fregata” przy ul. Gdańskiej 12. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie kina lub za pośrednictwem strony internetowej www.lck-fregata.pl

Więcej

Budżet Obywatelski na 2019 rok - Lista projektów

Czwartek, 5 kwietnia 2018

W dniach 1-31 marca 2018 mieszkańcy miasta składali propozycje projektów i zadań przeznaczonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2019 roku. W wyznaczonym terminie wpłynęły 42 wnioski.

Więcej

Szkolenie o projektach w Starostwie

Czwartek, 5 kwietnia 2018

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we współpracy z Departamentem Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zaprasza w dniu 11 kwietnia 2018 na szkolenie poświęcone zagadnieniom dostępności i równości szans w projektach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Szkolenie odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Lęborku przy ulicy Czołgistów 5, w godz. 10.00-14.00. 

 

Więcej

Kładą asfalt na Szarych Szeregów i gen. Sosabowskiego

Środa, 4 kwietnia 2018

Walce drogowe zakończą dziś prace na ulicy Szarych Szeregów. Na 230 metrowym odcinku układana jest ostatnia warstwa asfaltu. Jutro droga będzie w pełni przejezdna dla mieszkańców a drogowcy przeniosą się na pobliską ulicę gen. Sosabowskiego. Tam także na położenie czeka ostatnia asfaltowa warstwa ścieralna.

Więcej

Niebieskie wstążeczki – znak solidarności z osobami z autyzmem

Środa, 4 kwietnia 2018

2 kwietnia na całym świecie obchodziliśmy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jednym z symboli solidarności z osobami z zaburzeniami autystycznymi jest niebieska wstążeczka. Właśnie z takimi wstążeczkami do ratusza przybyli dziś przedstawiciele lęborskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” by spotkać się z Burmistrzem Witoldem Namyślakiem i jego zastępcą Marianem Kurzydło.

Więcej

Możliwość zaszczepienia dzieci przeciwko pneumokokom

Środa, 4 kwietnia 2018

Ministerstwo Zdrowia informuje, że od 20 marca do 29 czerwca 2018 można bezpłatnie zaszczepić dziecko przeciwko pneumokokom, dające skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc i ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez streptococcus pneumoniae. Zaszczepione mogą zostać dzieci do ukończenia 5 roku życia, tj. urodzone w latach 2013-2016.

Więcej

Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim

Wtorek, 3 kwietnia 2018

Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”  zaprasza do udziału w wydarzeniach Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Lęborskim. Impreza pod Honorowym Patronatem Burmistrza Lęborka organizowana jest już po raz piąty. W tym roku odbywać się będzie w dniach od 5 do 7 kwietnia 2018r.

Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe 2018
04-07-2018

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF