Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Majowe świętowanie w Lęborku

Piątek, 4 maja 2018

Przez kilka dni w Lęborku odbyło się szereg imprez rekreacyjno – sportowych oraz uroczystości patriotyczne. We wszystkich licznie uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta.

Więcej

Przebudowa Wieży Ciśnień. Prace na poziomie parteru

Piątek, 4 maja 2018

Zgodnie z harmonogramem prowadzona jest przebudowa tzw. Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego. Po wykonaniu prac fundamentowych trwają prace przy dobudowanej najniższej kondygnacji. Równolegle prowadzone są także prace rozbiórkowe w samej wieży. Przebudowa tego górującego na miastem obiektu w Parku Chrobrego pozwoli na uruchomienie w wieży platformy widokowej oraz umożliwi aranżację wolnych pomieszczeń na inne funkcje.

Więcej

Posprzątano rzekę Łebę

Piątek, 4 maja 2018

Efektem prac porządkowych w ramach akcji "Błękit rzeki dobrem Krainy" przeprowadzonej w ostatni weekend kwietnia było zebranie łącznie ponad 1 000 kg nieczystości (podczas dotychczasowych dziesięciu edycji łącznie blisko 17 t). Przedsięwzięcie zorganizowała LOT Ziemia Lęborska - Łeba, Starostwo Powiatowe w Lęborku oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych we współpracy z urzędami gminnymi w Łęczycach, Nowej Wsi Lęborskiej i Wicku, ośrodkami kultury z Główczyc i Nowej Wsi Lęborskiej oraz firmą FamilyDay Spływy Kajakowe.

Więcej

5 maja na placu Pokoju X edycja MOTOSERCA

Środa, 2 maja 2018

5 maja 2018 na placu Pokoju w Lęborku zorganizowana zostanie X edycja akcji „MOTOSERCA” - ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi dla dzieci, przeprowadzanej pod patronatem Polskiego Kongresu Klubów Motocyklowych i przy poparciu Polskiego Czerwonego Krzyża. Finał zbiórki krwi będzie miał charakter festynu rodzinnego z koncertami zespołów muzycznych i tanecznych. W tym roku na scenie wystąpi m.in. zespół GOLDEN LIFE i HAWK.

Więcej

Relacja z Otwartych Mistrzostw Lęborka w Tenisie Stołowym

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

W dniu 28 kwietnia 2018r. ponad 50 zawodników m. in. z Lęborka, Słupska, Sierakowic, Garczegorza, Wejherowa i Łeby walczyło w Otwartych Mistrzostwach Lęborka w Tenisie Stołowym.

Więcej

RODO. Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Przewodniczący Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych Marek Olechnowicz zapraszają pomorskie organizacje pozarządowe na szkolenie dotyczące ochrony danych osobowych realizowanych  w związku ze zbliżającym się terminem wdrożenia przepisów RODO.

Więcej

Powstanie punkt widokowy w wieży Sanktuarium św. Jakuba Ap.

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Prawie 850 tys. zł kosztować będzie przebudowa zabytkowej wieży kościoła św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Długo wyczekiwany i bardzo potrzebny dla zachowania najcenniejszego zabytku sztuki sakralnej w naszym mieście remont rozpocznie się za kilka miesięcy a zakończy w połowie marca 2019. Przetarg za realizację zadania „Remont i udostępnienie wieży zabytkowego Sanktuarium Świętego Jakuba Apostoła Starszego – utworzenie sali wystawienniczej i punktu widokowego” w formule „zaprojektuj i wybuduj” wygrała firma Usługi Budowlane Andrzej Rulis z Jelonko w gm. Sierakowice. Wartość umowy to 848 tys. 700 zł. W zakresie umowy jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz pozwolenia na budowę i wykonanie robót budowlanych.

Więcej

Drogowcy na Mazowieckiej

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Dobra pogoda sprzyja drogowcom. Trwa budowa asfaltowej jezdni na ulicy Mazowieckiej. Na dużym fragmencie ulicy położona została już kanalizacja deszczowa, obecnie trwają prace przy układaniu krawężników. Kolejnym etapem będzie wylewanie asfaltu na całej długości 225 metrowej ulicy.  

Więcej

Konkurs o nagrodę Marszałka „Pomorskie dla Seniora”

Piątek, 27 kwietnia 2018

Celem konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora” jest wyróżnienie Seniora i Samorządu podejmującego szczególnie wartościowe oraz skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności Seniorów i polityki senioralnej w regionie Województwa Pomorskiego. Konkurs trwa od 25 kwietnia do 10 maja 2018 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 15 maja 2018.

Więcej

Kolejny nabór do projektu "Nowy start"

Piątek, 27 kwietnia 2018

PCE „Marmołowski” prowadzące Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM w Lęborku zaprasza mieszkańców powiatu bytowskiego, lęborskiego, kościerskiego do udziału w projekcie „Nowy start”, którego celem jest m.in. wsparcie osób chcących otworzyć własną działalność gospodarczą oraz planujących podnieść kwalifikacje zawodowe.

Więcej

Zabytkowe motocykle rywalizowały na drogach naszego powiatu

Piątek, 27 kwietnia 2018

W dniach 19 - 22 kwietnia br. odbyła się I Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych - Motocykle „Zdrowotel Rajd”. Blisko 50 załóg z całej Polski przez dwa dni na terenie powiatu lęborskiego i wejherowskiego rywalizowało na ponad 120-kilometrowej trasie, po drodze biorąc udział w kolejnych konkurencjach sprawnościowych (m.in. w Łebie, Gniewinie, Żelaźnie i Lęborku). Najstarszym uczestniczącym w rajdzie pojazdem był motocykl z 1935 roku (nr rejestracyjny EG 8348)!

Więcej

Złożenie kwiatów na grobie Konstantinsa Čakste w Krępie Kaszubskiej

Czwartek, 26 kwietnia 2018

27 kwietnia o godz. 11.00 na Cmentarzu Ofiar Marszu Śmierci w Krępie Kaszubskiej, Ambasador Łotwy w Polsce, Edgars Bondars złoży wieniec na miejscu spoczynku Konstantinsa Čakste, stojącego w latach 1941 - 1944 na czele łotewskiego ruchu oporu w czasie okupacji niemieckiej, który pod koniec wojny, jako więzień KL Stutthof zmarł w trakcie Marszu Śmierci w okolicach Lęborka.  Konstantins Čakste był jednym z sygnatariuszy Memorandum Centralnej Rady Łotwy z 17 marca 1944 roku. Memorandum zostało podpisane przez 189 działaczy politycznych oraz kulturalnych Łotwy i deklarowało konieczność bezzwłocznego odnowienia suwerenności Republiki Łotewskiej i utworzenia rządu Łotwy. Dokument ten jest ważnym poświadczeniem politycznego ruchu oporu w walce o wolne i niepodległe państwo łotewskie.

Więcej

Ważne dla przedsiębiorców

Czwartek, 26 kwietnia 2018

Informacja Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie braku numeru PESEL w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Więcej

Ostrzeżenie pogodowe na 25.04.2018

Środa, 25 kwietnia 2018

Centrum Prognoz  Meteorologicznych MeteoSky informuje o możliwości występowania w dniu 25 kwietnia 2018 do godz. 23.00, m.in. na obszarze woj. pomorskiego, burz z intensywnymi opadami deszczu od 10 do 40 mm na m kwadr., lokalnie gradu oraz silnego wiatru o prędkości 70-90 km/h 

Więcej

Konkurs - Wspieranie młodzieżowych inicjatyw 2018

Środa, 25 kwietnia 2018

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka  w zakresie działalności wspomagającej rozwój  wspólnot  i społeczności lokalnych  pn.”Wspieranie młodzieżowych inicjatyw 2018”

Więcej

Asfalt zamiast betonowych płyt. Remont Zwarowskiej

Środa, 25 kwietnia 2018

Trwa remont ulicy Zwarowskiej, ważnej drogi dla przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie byłego ZWAR-u i przyległym terenie. Prace drogowe prowadzone są na odcinku od przejazdu kolejowego do wewnętrznego skrzyżowania i estakady ciepłowniczej. W planie robót jest demontaż starych betonowych płyt, wykonanie podbudowy i podobnie jak na pozostałych odcinkach ulicy asfaltowej jezdni. Inwestycję realizowaną przez firmę Pol-Dróg uzupełnią nowe krawężniki. Mimo szerokiego frontu robót organizacja prac i ruchu umożliwia przejazd pojazdom osobowym i ciężarowym.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF