Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne – burze z gradem

Czwartek, 21 czerwca 2018

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody w Gdańsku przekazało ostrzeżenie pogodowe. Na obszarze województwa pomorskiego od godz. 13:00 do godz. 20:00 w dniu 21.06.2018 przemieszczać się będą burze z opadami deszczu (miejscami 20 do 30 mm), lokalnie gradu oraz porywami wiatru do 90- 95 km/h.

 

Więcej

Rada udzieliła Burmistrzowi absolutorium

Czwartek, 21 czerwca 2018

Podczas XXXV Sesji Rady Miejskiej w Lęborku 20 czerwca 2018 r.  Rada podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania z wykonania budżetu za 2017 rok. Spośród 19 obecnych radnych 12 głosowało za przyjęciem sprawozdania, 1 osoba była przeciwna, 6 osób wstrzymało się od głosu.

Więcej

Projekt szkoleniowy dla bibliotekarzy powiatu lęborskiego

Czwartek, 21 czerwca 2018

Jak zachęcić młodzież do odwiedzania biblioteki, jaką ofertę dla niej przygotować? Z tą myślą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku powstał projekt szkoleniowy dla bibliotekarzy z powiatu lęborskiego pn. „Dlaczego Kuba nie chodzi do biblioteki?”, sfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt realizowany jest od czerwca do listopada 2018 r.

Więcej

Nagrodzono najlepszych sportowców

Środa, 20 czerwca 2018

XIX Powiatowa Gala Sportu Szkolnego to podsumowanie dokonań najlepszych reprezentantów sportu szkolnego w sezonie 2017/2108. Impreza kończąca sportowy rok szkolny odbyła się we wtorek 19 czerwca br.

Więcej

26 czerwca spotkanie profilaktyczne o nowotworze szyjki macicy

Wtorek, 19 czerwca 2018

Fundacja Onkorejs – Wybieram Życie i Burmistrz Miasta Lębork zapraszają we wtorek 26 czerwca 2018r. w godz. 17-21 do Sali Rajców Ratusza przy ul. Armii Krajowej 14 na spotkanie nt. profilaktyki przeciwnowotworowej. Poprowadzi je specjalista ds. zdrowia publicznego. Podczas spotkania uczestniczki „Marszu białymi plamami – zwiększenie świadomości na temat raka szyjki macicy” opowiedzą także o własnych doświadczeniach związanych z chorobą onkologiczną oraz o swojej walce o zdrowie i życie.  

Więcej

Konkurs Sportowy dla Szkół Podstawowych „Kto z nas lepiej i prędzej”

Wtorek, 19 czerwca 2018

W Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przeprowadzony został Konkurs Sportowy dla Szkół Podstawowych „Kto z nas lepiej i prędzej”. W konkursie wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 1,3,4,5,7 i 8 oraz Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa w Lęborku. 

Więcej

Ostrzeżenie meteo na 19.06.2018 - silny wiatr

Wtorek, 19 czerwca 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o silnym wietrze w strefie brzegowej - części wschodniej w dniu 19 czerwca. Do godziny 21.00 będzie mocno wiało - wiatr płd.-zach. do zachodniego 5 do 6, w porywach do 7 w skali B.

 

Więcej

Pchli targ już w sobotę 23 czerwca

Wtorek, 19 czerwca 2018

23 czerwca br. (sobota) w godz. 10.00 – 17.00 odbędzie się piętnasta edycja lęborskiego Pchlego targu. Przedsięwzięcie, organizowane przez Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, LOT Ziemia Lęborska - Łeba oraz Lęborskie Centrum Kultury Fregata, będzie imprezą towarzyszącą zmaganiom siłaczy przeprowadzanym przez Lęborskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ligo.

Więcej

Mistrzostwa Świata Kaszubów w piłkę nożną 6-osobową

Wtorek, 19 czerwca 2018

7 lipca w Luzinie odbędą się Mistrzostwa Świata Kaszubów w piłkę nożną 6-osobową. Termin zgłoszenia drużyny: do 30.06.2018, informacje i zapisy: p_klecha_gosrit@luzino.pl  W turnieju uczestniczyć mogą tylko zawodnicy pełnoletni!  Organizatorzy zapraszają również drużyny kobiet!

Więcej

Strabag wybuduje Lęborski Węzeł Przesiadkowy

Wtorek, 19 czerwca 2018

STRABAG sp. z o.o za ponad 25 mln zł wybuduje najważniejsze elementy Lęborskiego Węzła Przesiadkowego. W tym miesiącu  Miasto Lębork podpisało umowę budowę węzła i parkingów oraz budowę kanalizacji deszczowej z remontem nawierzchni na ulicach przyległych do dworca PKP.

Więcej

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego informuje, iż uruchomiony został nabór wniosków o przyznanie Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego.

Więcej

PSZOK w budowie. Ekolekcje nauczyły segregacji

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Na ul. Żeromskiego trwa budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK-u. Najbardziej widocznym elementem instalacji jest rampa dla pojazdów z której do pojemników zrzucane będą  odpady. Koszt budowy pierwszego w naszym mieście PSZOK-u wyniesie ok. 1 mln zł. Projekt ekologicznej inwestycji otrzymał wysokie, 85 procentowe dofinansowanie  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Więcej

Lęborczanie w etapie centralnym Konkursu Historycznego Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego

Czwartek, 14 czerwca 2018

W dniach 7-9 czerwca 2018 r. odbył się w Warszawie XXIII finał popularnego konkursu o militariach im. mjr Marka Gajewskiego. W tym roku tematyka konkursu wpisała się w 100- lecie obchodów Święta Niepodległości. Reprezentantami województwa pomorskiego byli uczniowie lęborskich szkół: Hubert Stencel (SP nr 8) oraz Magdalena Nawrot (SP nr 1).

Więcej

Zapisy na XII Turniej Łucznictwa Tradycyjnego w Lęborku

Czwartek, 14 czerwca 2018

23 czerwca br., na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. 8 Maja w Lęborku odbędzie się XII Turniej Łucznictwa Tradycyjnego. Otwarty Turniej Łucznictwa Tradycyjnego rokrocznie cieszy się zainteresowaniem i prestiżem wśród odtwórców zdarzeń historycznych z Polski, a nawet z zagranicy. Turniej rozpoczyna się o godz. 10:30. Organizatorzy turnieju -  Łucznicy Powiatu Lęborskiego i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku serdecznie zapraszają wszystkich do oglądania i kibicowania łuczniczych potyczek.

Więcej

III Piknik Rodzinny Przedszkola nr 2

Środa, 13 czerwca 2018

W sobotę 9 czerwca 2018r. w ogrodzie Przedszkola nr 2 przy ul. Emilii Plater dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników, rodziców i sponsorów odbył się już po raz trzeci Piknik Rodzinny. Podczas pikniku zebrano kwotę 4.770,50 zł. O przeznaczeniu zebranych środków zadecyduje niebawem Rada Rodziców.

Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF