Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ostrzeżenie pogodowe – na morzu sztorm

Piątek, 29 czerwca 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje sztorm w strefie brzegowej - części wschodniej od godziny 11:30 w dniu 29 czerwca do godz. 18:00 dnia 30.06.2018 r. Wiatr północny do północno-wschodniego 6, w porywach 7 do 8 w skali B.

 

 

Więcej

Zakończyła się weryfikacja projektów

Piątek, 29 czerwca 2018

Zakończył się etap weryfikacji projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. W wyznaczonym terminie do Urzędu Miejskiego w Lęborku wpłynęły 42 wnioski. 2 projekty nie spełniły wymogów formalnych w z związku z tym zostały pozostawione bez dalszego rozpatrzenia. W trakcie weryfikacji merytorycznej, 2 projekty nie uzyskały pozytywnej opinii, a w wyniku indywidualnych spotkań z wnioskodawcami 4 projekty zostały połączone. Ostatecznie dopuszczono do głosowania 36 projektów.

Więcej

MOPS - od lipca NOWY OKRES ZASIŁKOWY

Piątek, 29 czerwca 2018

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lęborku informuje mieszkańców o terminach i zasadach przyznawania świadczeń: Dobry Start 300+, Świadczenie wychowawcze 500+, Fundusz Alimentacyjny, Świadczenia rodzinne.

Więcej

Dzieci z Lęborka pojadą na „Wakacje z Muszkieterami”

Czwartek, 28 czerwca 2018

Troje dzieci Lęborka wyjedzie 1 lipca na bezpłatne kolonie do Puszczy Kampinoskiej, dzięki III edycji charytatywnej akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Letni wypoczynek jest finansowany przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, zaangażowanych w charytatywną działalność pomysłodawcy wyjazdów – Fundacji Muszkieterów. Łącznie w akcji weźmie udział 750 dzieci z całej Polski, w wieku 8-14 lat. Ambasadorką „Wakacji z Muszkieterami” jest medalistka olimpijska, Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.

Więcej

Międzynarodowy Tydzień Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych

Środa, 27 czerwca 2018

W dniach 25 czerwca do 1 lipca, już po raz szósty, obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych. Jest on bezpośrednio związany z kolejna rocznicą urodzin Hellen Keller (27.05.1880-1.06.1968) – znanej na całym świecie głuchoniewidomej pisarki i działaczki społecznej, która udowadniała, że osoba głuchoniewidoma może również czerpać pełnie z życia i która stała się rzecznikiem praw osób głuchoniewidomych.

Więcej

Wolontariuszki z Meksyku i Tajlandii w Przedszkolu nr 5

Środa, 27 czerwca 2018

Po raz pierwszy w lęborskim przedszkolu goszczą wolontariuszki z zagranicy. Pochodzące z  Meksyku i Tajlandii wolontariuszki prowadzą z przedszkolakami  codziennie zajęcia w języku angielskim. W wolnych chwilach zwiedzają okolice i Pomorze, śpią w polskich rodzinach. Ich pobyt potrwa 6 tygodni, do 22 lipca. Wolontariuszki przyjechały do Lęborka dzięki współpracy Przedszkola nr 5 z organizacją młodzieżową AIESEC.

Więcej

Marsz białymi plamami dotarł do Lęborka

Środa, 27 czerwca 2018

26 czerwca br. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się spotkanie nt. profilaktyki przeciwnowotworowej – rak szyjki macicy. Poprowadziła je specjalista ds. zdrowia publicznego, edukator, pracownik Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Beata Lewkowicz.

Więcej

Zespoły „Luz” i "La Danza Antica" świętują urodziny

Wtorek, 26 czerwca 2018

20-lecie Zespołu Tańca Nowoczesnego i Współczesnego "Luz" oraz 5-lecie Zespołu Tańca Dawnego "La Danza Antica" świętowały 23 czerwca br. w Auli ZSM-i zespoły działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku.

Więcej

Zamknięte skrzyżowanie Al. Niepodległości z Targową

Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Jak informuje wykonawca robót we wtorek o godz. 6.30 rano 26 czerwca 2018r. zamknięte zostanie skrzyżowanie Al. Niepodległości z ul. Targową. Powodem zamknięcia drogi wojewódzkiej 214 i fragmentu ul. Targowej jest budowa kanalizacji deszczowej w obrębie skrzyżowania. Kilka tygodni temu przy skrzyżowaniu głęboko w ziemi zakopany został separator wody deszczowej wraz z osadnikiem. Teraz podłączona do niego zostanie kanalizacja z obrębu skrzyżowaniu i budowanego parkingu pomiędzy ulicą Staromiejską a Al. Niepodległości. Wykonawca planuje prace na dwie zmiany, tak aby utrudnienia dla kierowców były jak najkrótsze. Wstępny termin ponownego udrożnienia skrzyżowania to 30 czerwca br. Objazd drogi krajowej 214 prowadzony będzie przez ulicę Zwycięstwa, Aleję Wolności do ulicy Kossaka. Zamknięcie skrzyżowania będzie utrudnieniem dla kierowców korzystających z ulicy Marcinkowskiego, Dąbrowskiego Targowej czy Węgrzynowicza na której podczas kilkudniowego zamknięcia skrzyżowana wstrzymany został remont chodników i nawierzchni w celu zwiększenia płynności ruchu.

Więcej

Posiedzenie prezydium Kapituły Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”

Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Prezydium Kapituły Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „Lęborski Lew” na posiedzeniu w dniu 20.06.2018r, zapoznało się z wnioskami o przyznanie Wyróżnienia.

Więcej

Zespół "Ziemia Lęborska" na Międzynarodowych Dniach Hanzy w Rostocku

Piątek, 22 czerwca 2018

Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lęborska" od piątku 21 czerwca reprezentuje miasto Lębork podczas 38 Międzynarodowego Zjazdu Hanzy 2018. Tegoroczna edycja Hanzy odbywa w obchodzącym w tym roku 800-lecie Rostocku w Niemczech. Zespół koncertuje na scenach w różnych rejonach portowego miasta oraz na ulicy wzbudzając wielkie zainteresowanie i promując przy tym nasze miasto, region i kraj. W Rostocku od 21 do 24 czerwca koncertować będzie ok. 60 zespołów muzycznych a centrum miasta zamienia się w wielki międzynarodowy Jarmark. Nowa Hanza – związek miast partnerskich Europy Północnej założony został w 1980 w holenderskim Zwolle. Celem tego związku jest rozwój turystyki i handlu w miastach członkowskich.

Więcej

60 – lecie partnerstwa miast

Piątek, 22 czerwca 2018

W dniach 15-17 czerwca przedstawiciele miasta Lęborka uczestniczyli w spotkaniu miast partnerskich w Manom we Francji. Podczas uroczystości burmistrzowie/delegaci z kręgu miast partnerskich Lębork, Lauenburg, Dudelange i Manom podpisali po raz kolejny umowę partnerską. Jej wznowienie wynika z przypadającego w 2018 roku 60-tego jubileuszu partnerstwa miast.

Więcej

Bezpieczne Wakacje 2018

Piątek, 22 czerwca 2018

W okresie wakacji letnich Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku będzie organizatorem cyklu imprez sportowych pod patronatem Burmistrza Miasta pn. „Bezpieczne Wakacje 2018”.

Więcej

Wakacje z biblioteką

Piątek, 22 czerwca 2018

Jak co roku, Biblioteka Miejska zaprasza dzieci – uczniów szkół podstawowych na wakacyjne spotkania, które odbywać się będą w ustalone dni czerwca i lipca w godz. 11.00 - 12.30

Więcej

Konkurs Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY

Piątek, 22 czerwca 2018

15 czerwca wystartował konkurs Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY: na dofinansowanie inicjatyw i projektów ze sfer pożytku publicznego (mini-granty do 500zł i granty do 5000zł), na wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych (granty do 5000zł). Szczegóły dotyczące konkursów (wraz z regulaminem i FAQ) dostępne są na stronie: www.akumulatorspoleczny.pl. Nabór trwa do 15 lipca 2018 roku (dla wniosków o dotacje na rozwój organizacji - do 15 sierpnia 2018).

Więcej

Wyraź swoją opinię ws. handlu alkoholem

Czwartek, 21 czerwca 2018

Komunikat w sprawie planowanych działań Urzędu Miejskiego w Lęborku w związku z nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi sprzedaży alkoholu.

Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF