Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Pożegnanie z Młodzieżową Radą Miasta

Czwartek, 19 kwietnia 2018

19 kwietnia br. w ratuszu odbyło się spotkanie na koniec kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka. W imieniu Burmistrza młodzież pożegnała Alicja Zajączkowską, która przy okazji przedstawiła zebranym najnowsze miejskie pomysły, szczególnie te dotyczące aktywności młodych ludzi. O zaangażowaniu młodzieży w życiu publicznym mówił także opiekun MRM Szymon Medalion. Młodzi radni zadeklarowali chęć dalszej pracy na rzecz mieszkańców czy to w strukturach Młodzieżowej Rady Miasta czy w innych strukturach.

Więcej

Zawiadomienie

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Zgodnie z § 5.1 uchwały PKW z dnia 19.02.2018 r. w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych, Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Słupsku zwrócił się z prośbą o zgłoszenie brakujących urzędników wyborczych.

Więcej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich z biblioteką

Czwartek, 19 kwietnia 2018

Miejska Biblioteka Publiczna proponuje w tym roku obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w nawiązaniu do tradycji hiszpańskiej.

Więcej

Rajd Pojazdów Zabytkowych

Czwartek, 19 kwietnia 2018

W dniach 19 - 22 kwietnia br. na terenie powiatu lęborskiego i wejherowskiego odbędzie się 1 Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych - Motocykle „Zdrowotel Rajd”. Bazą rajdu jest Łeba. 

Więcej

Taneczne bitwy w Gdańsku

Środa, 18 kwietnia 2018

W miniony weekend tancerki ze Szkoły Podstawowej nr 8 (op. Mirosława Jóźwiak i Klaudia Jóźwiak) rywalizowały w Gdańsku, gdzie odbywał się 6. Ogólnopolski Festiwal Form Tanecznych „Dance Group” (organizatorzy - Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku). Turniej zgromadził ponad trzy tysiące uczestników z całej Polski.

Więcej

Prace brukarskie na Waryńskiego

Środa, 18 kwietnia 2018

Coraz bliżej do zakończenia I etapu budowy ulicy Waryńskiego. Obecnie układana tam kostka granitowa. Po udrożnieniu ulicy i otwarciu ruchu dla samochodów rozpocznie się drugi etap prac na pozostałym odcinku ulicy i moście przez Kanał Młyński. Inwestycja w ścisłym historycznym centrum miasta prowadzona jest w ramach projektu  „Skarby Lęborka – ukazanie dziedzictwa kulturowego miasta przez odratowanie i wyeksponowanie elementów zabytkowego centrum”.

Więcej

Akcja sprzątania rzeki Łeby po raz dziesiąty

Środa, 18 kwietnia 2018

28 kwietnia br. odbędzie się dziesiąta edycja akcji Błękit rzeki dobrem Krainy, poświęconej przygotowaniu rzeki Łeby do zbliżającego się sezonu turystycznego. Przedsięwzięcie, posiadające charakter czynu społecznego organizuje LOT Ziemia Lęborska - Łeba oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, we współpracy ze Starostwem Powiatowym, urzędami gminnymi w Łęczycach, Nowej Wsi Lęb., Potęgowie i Wicku, ośrodkami kultury z Główczyc i Nowej Wsi Lęb. oraz operatorami turystyki kajakowej - firmą FamilyDay Spływy Kajakowe i PPUH Leszek Szyca.

Więcej

Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym

Wtorek, 17 kwietnia 2018

W sobotę 28 kwietnia 2018r. w Miejskiej Hali Sportowa w Lęborku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym.

Więcej

Zakaz wypalania pozostałości pozrębowych i roślinnych w lesie, na polach i łąkach

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku informuje, że z uwagi na trwający okres zagrożenia pożarowego, zgodnie z ustawą o lasach i ustawą o ochronie środowiska,  w lasach obowiązuje bezwzględny zakaz wypalania pozostałości pozrębowych, tj. gałęzi, a także pozostałości roślinnych w lesie, na polach i łąkach. W przypadku nie zastosowania się do przepisów, właściciel gruntu podlega karze aresztu lub grzywny.

Więcej

Lęborki Klub Fotograficzny obchodził 10-lecie

Wtorek, 17 kwietnia 2018

10-lecie działalności obchodził w miniony piątek, 13 kwietnia Lęborski Klub Fotograficzny działający przy LCK „Fregata”. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w Stacji Kultura. Były gratulacje i życzenia od obecnych na obchodach gości.

Więcej

Winda na niepełnosprawnych z dofinansowaniem

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Miasto Lębork otrzymało 90 tys. zł dofinansowania na budowę windy dla osób niepełnosprawnych w biurowcu dawnego ZWAR-u przy ul. Krzywoustego 1. Zewnętrzny szyb windy zlokalizowany zostanie w pobliżu obecnej windy i przez korytarz główny obsługiwać będzie wszystkie kondygnacje (parter – III piętro).

Więcej

4. Biegi Przełajowe z cyklu Grand-Prix Lęborka za nami

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

W minioną sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe. Były to czwarte zawody z pięciu, zaliczane co cyklu Grand-Prix Lęborka sezonu 2017/2018, w których wystartowało blisko 170 zawodniczek i zawodników.

Więcej

Konkurs „Powiat Lęborski – moja mała ojczyzna”

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Starostwo Lęborskie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w corocznym konkursie plastycznym pt. „Powiat Lęborski – moja mała ojczyzna”. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży – przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu powiatu lęborskiego i ma na celu zachęcenie jego uczestników do poznania historii i geografii małej ojczyzny oraz herbu Powiatu Lęborskiego.

Więcej

Opady deszczu 16-17 kwietnia

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o  intensywnych opadach deszczu na obszarze  województwa pomorskiego od godz. 10:00 dnia 16 kwietnia do godz. 06:00 dnia 17 kwietnia br.

 

Więcej

Wybitny siatkarz spotkał się z lęborskimi uczniami

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

W minionym tygodniu uczniowie lęborskich szkól podstawowych nr 3 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z byłym wielokrotnym reprezentantem i Mistrzem Polski, byłym Mistrzem Europy i Mistrzem Świata juniorów w piłce siatkowej - Marcinem Prusem.

Więcej

Szarych Szeregów i gen. Sosabowskiego z asfaltem. Czas na Mazowiecką

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Zakończyły się roboty drogowe na ulicy Szarych Szeregów i gen. Sosabowskiego. W ramach inwestycji położono kanalizację deszczową a gruntowe do tej pory drogi zyskały nawierzchnię asfaltową. Roboty drogowe na ul. Szarych Szeregów zrealizowane zostały na całej jej 229 metrowej długości. W przypadku ul. gen Sosabowskiego wybudowano 239 metrowy odcinek od ul. Orląt Lwowskich do Dywizjonu 303. Kolejną ulicą na której rozpoczęły się prace to Mazowiecka.

Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF