Urząd Miejski w Lęborku

22 maja wspólny protest w sprawie przyśpieszenia budowy S6

Utworzono: 16-05-2017

22 maja (poniedziałek) w Lęborku blokowana zostanie krajowa szóstka. Protest mieszkańców Lęborka przy rondzie Jana Pawła II prowadzony będzie w godz. 15.30-16.30. Podobne protesty w tym samym czasie odbywać się będą w Godętowie (gmina Łęczyce), Mostach (gmina Nowa Wieś Lęborska) oraz w Darżynie (gmina Potęgowo).

Tak długo wyczekiwana budowa drogi ekspresowej S-6 w województwie pomorskim wciąż odwleka się w czasie. Mimo rozpoczętej procedury przetargowej, w medialnych doniesieniach raz po raz pojawiają się różne i sprzeczne ze sobą informacje. Czy S-6 zostanie wybudowana na całej długości? Czy tylko do pewnego odcinka? Jeśli tak, to do którego?  A może wcale?

Wskutek rosnącej frustracji społeczności lokalnej narodziła się oddolna inicjatywa zorganizowania protestu, którego wynikiem będzie blokada drogi krajowej nr 6 w czterech różnych miejscach. 22 maja (poniedziałek) krajowa szóstka będzie blokowana przez manifestacje w miejscowościach: Godętowo (gmina Łęczyce 15:30-16:30), Mosty (gmina Nowa Wieś Lęborska 15:30-16:30), Lębork (15:30-16:30) oraz Darżyno (gmina Potęgowo 14:00-15:00).

Protest nie ma charakteru antyrządowego. Mieszkańcy Pomorza Środkowego mają po prostu dość czekania na zaplanowaną od wielu lat inwestycję. Odcinek ten jest już po I etapie przetargu. Żądamy utrzymania ustalonego harmonogramu prac i oddania do użytku drogi na terenie Województwa Pomorskiego do końca 2020 roku, jeszcze w tej perspektywie finansowej pozyskiwania środków unijnych.

Szybkie i bezpieczne połączenie drogowe zachodniej części Województwa Pomorskiego  z  Trójmiastem to warunek jej zrównoważonego rozwoju, to sprawny i przewidywalny  w czasie dojazd do pracy, na studia, transport towaru oraz oszczędność czasu, paliwa i pieniędzy.

Droga ekspresowa to droga bezpieczna. Jest szansą na rozwój przedsiębiorczości, atrakcyjne miejsca do inwestycji wzdłuż drogi oraz sprawne połączenie z portami i lotniskiem.

Na Facebooku utworzono wydarzenie: Tak dla S6 ! Wspólny protest 4 gmin:

https://web.facebook.com/events/305385009893663/

22 maja wspólny protest w sprawie przyśpieszenia budowy S6
22 maja wspólny protest w sprawie przyśpieszenia budowy S6
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF