Akademickie Mistrzostwa Świata - Kazań

Utworzono: 10-09-2012
W sobotę, podczas odbywających się w Kazaniu Akademickich Mistrzostw Świata, Paula Wrońska z klubu strzeleckiego LOK „Lider-Amicus" zdobyła złoty medal w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw. Wrońska w kwalifikacjach uzyskała 587 pkt /poprawiła o 1 pkt swój rekord życiowy/ i do finału awansowała z pierwszego miejsca.

W finale utrzymała swoją przewagę i wywalczyła tytuł Akademickiej Mistrzyni Świata.
1. Paula WROŃSKA (POL) - 681.4
2. Martina LANDIS (SUI) - 678.2
3. Yanjinlkham OLZVOIBAATAR (MGL) - 675.5

Trzy dni wcześniej Paula wraz z koleżankami zdobyła brązowy medal w klasyfikacji drużynowej w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc. W tej konkurencji nasza zawodniczka zajęła miejsce 6 z wynikiem 589 pkt.
1. Kazachstan - 1763 pkt.
2. Korea Południowa - 1755 pkt.
3. Polska - 1753 pkt.

W trzeciej konkurencji, karabinie pneumatycznym, Paula z wynikiem 392 pkt zajęła miejsce 21.