Urząd Miejski w Lęborku

Akcja informacyjna ZUS o e-zwolnieniach

Utworzono: 29-11-2018

Od najbliższej soboty, 1 grudnia 2018 r., e-zwolnienia staną się jedyną możliwą formą wystawiania zwolnień lekarskich. Większość pomorskich lekarzy została już przeszkolona z obsługi e-zwolnień i wyposażona w profile na Platformie Usług Elektronicznych. Jednocześnie ZUS będzie służyć wsparciem dla medyków w dniach przejścia z systemu papierowego na elektroniczny.

W piątek, 30 listopada, wszystkie Sale Obsługi Klienta ZUS na Pomorzu będą otwarte do godz. 18.00.

W sobotę 1 grudnia pomorskie oddziały, inspektoraty i biura terenowe ZUS organizują „Białą Sobotę”.  W godz. 9.00-13.00 lekarze będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji w zakresie wystawiania e-zwolnień, a ci, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, będą mogli go tego dnia zarejestrować, uzyskać certyfikat do podpisywania e-ZLA oraz przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień.

Przez cały weekend lekarze będą mogli uzyskać pomoc konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej. Infolinia ZUS będzie czynna od 8.00 do 21.00. 

Od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w zakresie e-ZLA będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6.00 do 22.00. Numer naszej infolinii to 22 560 16 00.

Nie tylko lekarze będą mogli skorzystać z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS. Swój profil na PUE  z dostępem do e-ZLA w dniu 1 grudnia br. będą mogli założyć także przedsiębiorcy. Na pomoc pracowników mogą liczyć również ubezpieczeni, którzy chcą poznać nowe zasady dotyczące wystawiania zwolnień lekarskich.

(Inf. Regionalnego rzecznika prasowy ZUS  województwa pomorskiego)

 

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF