Urząd Miejski w Lęborku

Akcja „Polacy Kresowym Straceńcom” – zbiórka darów

Utworzono: 23-11-2017

Zbiórkę paczek z darami dla polskich dzieci z ubogich rodzin, domów dziecka oraz dla ostatnich żyjących żołnierzy AK - mieszkających  na terenie Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny koordynuje Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Akcja jest prowadzona w okresie od 20 listopada do 6 grudnia 2017.

Komunikat (i więcej informacji) w tej sprawie znajduje się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty: http://www.kuratorium.gda.pl/polacy-kresowym-stracencom-zbiorka-bozonarodzeniowa

Apel skierowany jest zwłaszcza do szkół, przedszkoli, bibliotek i innych instytucji oświatowych, a także samorządowych i społecznych.

Włączenie się w akcję polega na przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących na Białorusi i Litwie

Społeczna akcja prowadzona jest w Polsce przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK, która otrzymała numer zbiórki 2017/4864/OR, wydany przez MSWiA. Na terenie woj. pomorskiego objęta została Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Szkoła lub instytucja, która chce zaangażować się w akcję, zgłasza się do koordynatora akcji wskazując osobę do kontaktu. Zgłoszenia należy dokonywać pisemnie na adres mailowy: malgorzata.bielang [AT] armiakrajowa-lagiernicy [DOT] pl  podając nazwę placówki, adres, nazwę gminy, imię i nazwisko osoby do kontaktu, adres e-mail, nr telefonu. 

Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF