Amatorskie mistrzostwo województwa pomorskiego dla Bazy 44

Utworzono: 04-06-2012
Już po raz czwarty w Lęborku rozegrane zostały mistrzostwa województwa pomorskiego w piłce siatkowej amatorów. Na hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku stawiło się 6 zespołów.

OSP Wałdowo (mistrz ligi amatorskiej w Miastku), PKS NightShadows Wejherowo (mistrz kaszubskiej ligi amatorskiej w Luzinie), Skojan Team Puck (mistrz amatorskiej ligi siatkówki w Lęborku) oraz KS Baza 44 (ubiegłoroczny mistrz województwa), PKS NightShadows Wejherowo II oraz Tom Blok Wejherowo. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu meczy grupowych dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do półfinału. W półfinałach spotkały się zespoły Tom Blok Wejherowo z OSP Wałdowo oraz KS BAZA 44 z Skojan Team Puck. W pierwszym półfinale lepsi okazali się zawodnicy OSP Wałdowo, w drugim natomiast górą byli zawodnicy KS Baza 44. Te dwa zespoły spotkały się w meczu finałowym, zaś przegrane zespoły z półfinałów rozegrały mecz o trzecie miejsce. Bez straty seta w finale zawodnicy Bazy 44 obronili tytuł mistrza województwa zdobyty przed rokiem. Wicemistrzem został zespół OSP Wałdowo . W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy Skojan Team Puck, czwarta lokata przypadła drużynie Tom Blok Wejherowo.

Po zakończeniu meczy nastąpiło wręczenie zespołom pucharów za zdobyte miejsca, wyróżniony został również zawodnik KS Baza 44 Rafał Krampa za postawę i zaangażowanie w grę zespołu. Całe mistrzostwa zostały wsparte przez Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego oraz Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka.