Urząd Miejski w Lęborku

Aplikacja mobilna o szlakach kulturowych warmińsko-mazurskiego i pomorskiego zaktualizowana

Utworzono: 30-10-2017

Szlaki Zamków Gotyckich – aplikacja mobilna stworzona przez Grupę WM, to prawdziwe kompendium wiedzy dla aktywnych turystów, chcących mieć w swoim smartfonie zarówno dostęp do bogatych opisów historycznych, ciekawostek i galerii zdjęć odwiedzanych miejsc, jak i pełną informację turystyczną z zestawem przydatnych informacji nt. noclegów, restauracji, wydarzeń oraz spisem innych atrakcji turystycznych.

Aplikacja ta doczekała się kolejnej aktualizacji. W sklepie Google Play oraz App Store już pojawiła się nowa wersja aplikacji.

Nowością w aplikacji są  questy o pozostałościach zamków państwa krzyżackiego na terenie obwodu kaliningradzkiego, dawniej wchodzących w skład jednego państwa, a  obecnie w granicach Polski oraz obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Nowością są też wersje językowe: ENG, RU, DE. Twórcy aplikacji chcą trafić do turystów zagranicznych, zachęcić do przyjazdu na Pomorze, Warmię, Mazury.

Pokazane są gotowe szlaki kulturowe zawierające dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, przechodzące przez obszar pomorskiego (także Lębork) i warmińsko-mazurskiego oraz obwodu kaliningradzkiego wraz z miejscami do zwiedzania.

Są to: Szlak zamków gotyckich (w tym zamek w Lęborku), Zamki obwodu kaliningradzkiego, Szlak kopernikowski, Szlak latarni morskich, Szlak zabytków hydrotechniki, Szlak bursztynowy.

W nowej wersji aplikacji można także uruchomić audiodeskrypcję opisów obiektów na szlaku. Gra, która znajduje się na aplikacji, została rozszerzona o nowe zadania dotyczące pozostałości zamków państwa krzyżackiego na terenie obwodu kaliningradzkiego, dzięki której nie tylko poznamy najciekawsze miejsca i obiekty tamtego rejonu, ale także możemy sprawdzić swoją wiedzę o nich.

Aplikacja Szlaki Zamków Gotyckich  zdobyła już uznanie użytkowników i branży mobilnej. Została wyróżniona w kategorii “podróże i turystyka” podczas gali Mobile Trends Awards 2016. http://mobilne.wm.pl/zamki-gotyckie

Przedsięwzięcie w 2017 roku współfinansowane zostało ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w Warszawie.

Ważne
Dzień Dziecka w Lęborku
15-05-2018
1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę na Placu Pokoju. Czekają...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF