Urząd Miejski w Lęborku

Biała sobota dla lekarzy w ZUS

Utworzono: 15-05-2018

Pomorskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapraszają 19 maja na ogólnopolskie wydarzenie pod hasłem „Biała Sobota”. Jest to inicjatywa związana z wprowadzeniem elektronicznych zwolnień lekarskich  i skierowana do lekarzy, dla których specjalnie w sobotę otwarte będą Sale Obsługi Klientów  w ZUS. Biała Sobota dla Lekarzy odbędzie się 19 maja we wszystkich placówkach ZUS w godzinach 9:00 – 13:00.

Podczas spotkania eksperci ZUS będą udzielać indywidualnych konsultacji, szkolić, zakładać profile na PUE ZUS i pomagać w uzyskaniu certyfikatu do podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich. Certyfikat można zapisać jedynie na nośniku danych i w tym celu lekarze powinni mieć przy sobie np. pendriva.

Biała Sobota zorganizowana jest z myślą o lekarzach, którzy już w tym roku obligatoryjnie będą wystawiać elektroniczne zwolnienia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce w ten sposób rozwiać wątpliwości związane z wprowadzeniem e-ZLA oraz przekonać do korzyści, jakie niesie za sobą to rozwiązanie. Dzięki elektronicznym zwolnieniom będzie można bowiem zaoszczędzić czas i zminimalizować biurokrację.

ZUS zachęca także do skorzystania z usług doradców do spraw e-ZLA, którzy od początku maja br. są do dyspozycji w każdej placówce ZUS w godzinach pracy urzędu.

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF