Biegacze z zagranicy w czołówce XXII Maratonu Ekologicznego

Utworzono: 25-06-2013

29-letni Węgier Tamas Nagy z czasem 2:27:53 w kategorii mężczyzn i Białorusinka z Grodna Halina Karnatsevich (3:02:33) zwyciężyli w XXII Międzynarodowym Maratonie im. Tomasza Hoppera, który odbył się w ostatnią niedzielę na terenie Lęborka i Powiatu Lęborskiego.

Drugie miejsce w kategorii mężczyzn z czasem 2:28:43 zajął Viktor Starodubtsev z Ukrainy. Trzeci na metę przybiegł Etiopczyk Erkolo Ashenafi (2:30:33). Najlepszym Polakiem został  Tadeusz Zblewski z Bytowa (2:32:48, Talex Borzytuchom), który zajął 4. lokatę. Tuż za nim na metę przybiegł z czasem 2:33:45 Paweł Piotraschke (LKB im. Braci Petk Lębork).

Wśród kobiet, podobnie jak w roku ubiegłym zwyciężyła Białorusinka z Grodna Halina Karnatsevich (3:02:33). Druga była Węgierka Eva Varga (3:10:34), trzecia Magdalena Gańska (3:16:30, MKS Fighter Bukowina).

Na starcie stanęło prawie 189 biegaczy i zawodników na wózkach. Wśród tych ostatnich po raz kolejny wygrał Bogdan Król (1:23:52, IKS „Smok” Lotos Orneta)