Urząd Miejski w Lęborku

Blues we „Fregacie” – koncert zespołu HAWK

Utworzono: 09-10-2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert bluesowy w wykonaniu grupy „HAWK”. To wydarzenie muzyczne odbędzie się w sobotę, 28 października o godz. 18.00 w kinie „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy al. Niepodległości 6.

Zespół HAWK powstał w 2016 roku z inicjatywy Wiesława Karpika i od tamtej pory zagrał kilkanaście koncertów m.in. jako support zespołu Cree. W repertuarze grupy znajdują się znane piosenki rockowe oraz bluesowe takich wykonawców jak: Eric Clapton, Tadeusz Nalepa, Dżem czy Gary Moore.

Zespół HAWK - skład:

Henryk Gutowski, gitara

Przygodę z muzyką zaczynał w latach siedemdziesiątych m.in. w klubie Antyk w Lęborku oraz w klubach studenckich Trójmiasta. Najchętniej gra muzykę bluesową, rockową oraz wszelkie gatunki, w których improwizacja odgrywa znaczącą rolę.

Andrzej Jaryczewski, bas

W latach 70 tych grał w takich zespołach jak Grupa Basowa Gramine, Kapitan Nemo oraz współpracował z Markiem Jackowskim. Lata 80 te i 90 to głwnie wyjazdy za granicę z własnym zespołem Rotor. Od 1997 rozpoczął działalność we własnym studio nagrań. Do tej pory  bierze udział w różnych projektach muzycznych wraz ze znajomymi (Zbigniew Ładysz, Hawk) oraz brata (Krzysztof Jaryczewski).

Wiesław Karpik, perkusja

Gra na perkusji od 45 lat, na arenie krajowej i międzynarodowej. Współzałożyciel zespołów blues rockowych Hawk, Dyliżans oraz prowadzący lęborską grupę perkusyjną Tremolo. Prowadzi szkółkę perkusyjną w LCK Fregata.

Karol Ratowicz, gitara, wokal

Blues we „Fregacie” – koncert zespołu HAWK

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF