Bojan Żubry i Drywa Kowalstwo w finale Amatorskiej Ligi Siatkówki

Utworzono: 18-04-2016

Znamy już finalistów rozgrywek lęborskiej amatorskiej ligi siatkówki. Bojan Żubry i Drywa Kowalstwo wywalczyły awans do finału ligi, KS Baza 44 i Klaja Cafee zagrają o trzecie miejsce. W minioną niedzielę odbyły się mecze rewanżowe drugiej fazy play-off.
Pierwsze zagrały zespoły walczące o miejsca 5-8. Zespoły, które zwyciężyły w pierwszym meczu, w rewanżu również zwyciężyły. Romek Lębork pokonał po raz drugi I LO bez straty seta, KS Strzebielino wygrało z AZS Lębork z małym potknięciem w pierwszym secie, w którym AZS wygrał zdecydowanie. W drugim secie KS Strzebielino zagrało konsekwentnie i zwyciężyło dwa kolejne sety. Romek Lębork i KS Strzebielino zagrają o miejsce 5, natomiast I LO i AZS Lębork będą walczyć o miejsca 7-8.
Tydzień wcześniej zwycięstwa na swoim koncie miały zespoły KS Baza 44 i Klaja Cafee i były już jedną nogą w finale. W rewanżach oba zespoły przegrały mecze nie wygrywając nawet seta. Bojan Żubry wzmocniony obecnością Wojtka Dawida i dzięki jego wysokiej formie zwyciężył z Klaja Cafee w dwóch setach i pozbawił szans gry w finale Klaję.
W meczu KS Baza 44 i Drywa Kowalstwo było sporo emocji. Po przegranym pierwszym secie przez KS Baza 44 i wykluczeniu jednego z zawodników w drugim secie, Baza 44 przegrała oba sety i to właśnie młody zespół Drywa Kowalstwo wywalczył możliwość gry w finale.

Finał Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku odbędzie się 24 kwietnia br. w Miejskiej Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku.
8 zespołów będzie walczyć o ostateczne miejsca w lidze. Mecze o miejsca 7-8 i 5-6 odbędą się o 10.00, finał i mecz o 3 miejsce odbędzie się o godzinie 11.00.
Po meczach odbędzie się podsumowanie całych rozgrywek odbywających się pod patronatem Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. Zapraszamy kibiców na ostanie mecze tej edycji - emocji oraz walki na pewno nie zabraknie.