Brązowy medal Kamila Zdzienickiego

Utworzono: 01-01-2000
W hali sportowo-widowiskowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozegrano XX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym, w których wystartowało po 32 najlepszych zawodników i zawodniczek z całego kraju.
Duży sukces odniósł zawodnik Pogoni Lębork – Kamil Zdzienicki, który wspólnie z Mateuszem Czernikiem /DOJLIDY Białystok/ w turnieju gier podwójnych wywalczył brązowy medal.
Nasza para pokonała: Szymona Polaszka /Elektryk Toruń/ z Damianem Wasilewskim /JKTS Jastrzębie/ 3:1 (12:10, 7:11, 11:5,11:5) oraz Aleksandra Wieteskę /GLKS Nadarzyn/ z Przemysławem Giermkiem /PKS OPOKA Zduńska Wola/ 3:1 (11:8,11:6, 9:11, 11:4).
W grze o wejście do finału Zdzienicki - Czernik ulegli Szymonowi Malickiemu /ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz) i Bogusławowi Koszykowi /LUKS PEŁCZ Górki Noteckie/ 1:3 (8:11,11:6, 3:11 i 10:12).
W turnieju indywidualnym Kamil Zdzienicki ostatecznie sklasyfikowany został na miejscach 13-16, a w turnieju gier mieszanych wspólnie z Anną Kowal /GKS Gorzovia Gorzów/ podzielili lokaty 9-16.

Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” w swojej działalności korzysta z dofinansowania udzielonego przez Miasto Lębork na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu „Lęborski Sport 2008”.