Dominika Nowakowska najszybszą Polką w Gdyni

Utworzono: 21-03-2017

W minioną sobotę w Gdyni odbyła się druga edycja ONICO Półmaratonu Gdyńskiego, który na starcie zgromadził tysiące biegaczy z całego świata. Na starcie stanęła Dominika Nowakowska zawodniczka LKB Braci Petk, która w finałowej rozgrywce finiszowała na szóstej pozycji jako najlepsza z Polek.

Do biegu przystąpiło blisko 6 tys. biegaczy, a do mety dotarło ostatecznie 5857 osób. Warunki do biegania w Gdyni były trudne - chłód i wiatr przeszkadzały w spokojnym biegu, a sama nawierzchnia była bardzo śliska, na starcie doszło nawet do upadków.

Stawkę kobiet prowadziła od początku Marokanka, Faicha Benchatki. Blisko czołówki, z kilkunastometrową stratą, podążała Dominika Nowakowska (życiówka 1:12:37 z 2015 roku) - na piątym kilometrze Polka traciła tylko 12 sekund do Marokanki, a na 10 kilometrze już blisko minutę – międzyczas ok. 35 minut. Podium było jednak odległe - o ponad pół minuty szybciej biegła reprezentantka Norwegii Runa Skrove Falch. Wiceliderką biegu była Kenijka Christine Oigo Moraa. Zawodniczka LKB Braci Petk Lębork finiszowała na szóstym miejscu, z czasem 1:16:01.