Finał 36. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego

Utworzono: 23-11-2021

Uroczysta gala XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego odbędzie się w Lęborskim Centrum Kultury Fregata 26 listopada, o godz. 17.00. Wstęp wolny. Miejska Biblioteka Publiczna w imieniu wszystkich współorganizatorów konkursu zaprasza.

Będzie to literacka i muzyczna uczta, podczas której obecni poznają nagrodzonych laureatów, którzy przyjadą z najdalszych zakątków Polski.

Wręczona zostanie nagroda główna - Grand Prix Marszałka Województwa Pomorskiego oraz nagrody w kategorii poezji i w kategorii prozy. Ponadto przewidziane są nagrody specjalne: Burmistrza Miasta Lęborka – nagroda publiczności, Zarządu  Głównego Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego za utwór w języku kaszubskim lub o tematyce kaszubskiej – poezja,  Oddziału  Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego w Lęborku za utwór w języku kaszubskim lub o tematyce kaszubskiej – proza. Prace oceniali: prof. Kazimierz Nowosielski, Małgorzata Borzeszkowska, Wojciech Boros, Daniel Odija, Jerzy Stachurski i Bożena Ugowska. 

Podczas gali odbędzie się tradycyjny Turniej Jednego Wiersza, podczas którego recytatorzy zaprezentują nagrodzone wiersze.

Artystyczną oprawę turnieju przygotuje zespół taneczny „Luz” z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku.

Po ogłoszeniu wyników odbędzie się koncert "Piosenki z kapelusza i melodie od czapki”. Wystąpią aktorzy z Teatru Muzycznego w Gdyni. Rafał Ostrowski: kilkakrotnie uhonorowany nagrodami Prezydenta Miasta Gdyni za wybitne umiejętności aktorskie i wokalne oraz za znakomitą pracę artystyczną w spektaklach, min. „Piotruś Pan”, „Lalka”. Występował również w serialach „Korona królów”, „Czas honoru”, „Diagnoza”, „Prawo Agaty”, „Ojciec Mateusz”, „Na dobre i na złe”, „Na wspólnej” i in. Agnieszka Babicz: polska śpiewaczka i piosenkarka oraz aktorka teatralna, filmowa, estradowa i telewizyjna. Koncertuje jako solowa wokalistka z własnym repertuarem, w którym znajdują się utwory z musicali, standardy jazzowe i piosenki z filmów.

Tradycyjnie, podczas podsumowania konkursu odbędzie się kiermasz prac podopiecznych ŚDS Lwiątko. 

ORGANIZATORZY KONKURSU:

BURMISTRZ LĘBORKA I RADA MIEJSKA W LĘBORKU
ZARZĄD I RADA  POWIATU LĘBORSKIEGO
Zarząd Główny oraz Oddział w Lęborku ZRZESZENIA KASZUBSKO-POMORSKIEGO
MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Lęborku
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w Lęborku
LĘBORSKIE CENTRUM KULTURY FREGATA

Finał 36. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego 41302