Urząd Miejski w Lęborku

Finały wojewódzkie największego turnieju dla dzieci w Europie

Utworzono: 06-04-2017

W ramach tegorocznej, XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, między 10 a 12 kwietnia na terenie Gdańskiego Ośrodka Sportu rozegrane zostaną finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie pomorskim.

Wyłonieni zostaną najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki do lat 8, 10 i 12. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 wystąpią w finale ogólnopolskim i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Do XVII edycji Turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Po eliminacjach na poziomie gminnym i powiatowym przyszła pora na rozgrywki na szczeblu wojewódzkim. Podczas trzech dni w wojewódzkich finałach weźmie udział 812 zawodników w 93 drużynach - z 20 okręgów.

Finały Wojewódzkie wyłonią mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 z każdego regionu wywalczą przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 2 maja 2017 w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski.

Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki wywalczą nie tylko wyjątkowy Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia, w ramach eliminacji do mistrzostw świata, 10 czerwca br. w Warszawie.

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark.

Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Honorowy patronat nad XVII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Partnerem Turnieju w województwie pomorskim jest firma MAG Olsztyn.

Szczegółowe informacje o Turnieju na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

Finały wojewódzkie największego turnieju dla dzieci w Europie
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe 2018
04-07-2018

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF