„Gościu, siądź pod mym liściem…” – Letnia Czytelnia zaprasza

Utworzono: 21-07-2021

Już Jan Kochanowski zachęcał do odpoczynku w cieniu lipy. Do tego samego zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku, gdzie na ul. Staromiejskiej, pod pomnikową lipą, w każdy wakacyjny czwartek działa LETNIA CZYTELNIA. Zatem najbliższy termin, kiedy można zajrzeć do Letniej Czytelni to 22 lipca!

W godzinach od 10.00 do 16.00 można zapisać się do biblioteki, wypożyczyć książki, filmy i czasopisma, posiedzieć na leżakach lub spędzić czas z dzieckiem.

Właśnie dla dzieci przygotowane zostały specjalne atrakcje: zabawy ruchowe, zajęcia muzyczne, teatrzyk kamishibai oraz wakacyjne wyzwanie czytelnicze.

Natomiast 22 i 29 lipca w letniej czytelni - oferta specjalna - KIERMASZ dobrej i taniej książki. Pozyskane w ten sposób środki biblioteka przeznaczy na zakup najbardziej poszukiwanych nowości wydawniczych.
Letnia Czytelnia działa jedynie w pogodne dni. W deszczowe - zapraszamy do biblioteki głównej.

Mobilne planetarium w Lęborku 22 lipca!

Nie trzeba jechać do Torunia, planetarium przyjedzie do Lęborka! Na zaproszenie Biblioteki Miejskiej w Lęborku, w czwartek 22 lipca na ul. Staromiejskiej, przy Letniej Czytelni pojawi się mobilne planetarium.

W specjalnie przygotowanej na tę okazję kopule odbywać się będą pokazy astronomiczne, opowiadające o wielkości i budowie Wszechświata, najbardziej popularnych gwiazdozbiorach, przybliżające tajemnice planet i galaktyk. Podczas projekcji uczestnicy wezmą udział w prawdziwej kosmicznej wyprawie: zobaczą układ gwiazd widocznych gołym okiem, konfigurację planet na tle zodiaku, układ gwiazdozbiorów, fazy Księżyca, zaćmienia.

Pokazy odbywać się co godzinę, od 11.00 do 16.00. Po bezpłatne wejściówki należy zgłosić się do Działu dla Dzieci i Młodzieży w Bibliotece Miejskiej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną obowiązuje ograniczona liczba uczestników, wstęp jedynie z wejściówką i w maseczce!

Szczegóły akcji na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka.lebork.pl

Mini-piknik naukowy

Równolegle, przed planetarium, odbędzie się mini-piknik naukowy i spotkanie z pasjonatami astronomii. Będzie można zobaczyć jak działają teleskopy i inne urządzenia do obserwowania nieba. Wstęp wolny.

Cała akcja dofinansowana została ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

„Gościu, siądź pod mym liściem…” – Letnia 39014