Grali o „Złotą rakietę"

Utworzono: 05-05-2011
W dniach 30 kwietnia - 3 maja na kortach przy ul. 9 Maja odbył się turniej tenisowy „O Złotą Rakietę Honorowego Prezesa LSTZ RETURN". Turniej zorganizowany został po raz drugi.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z: Lęborka, Słupska, Łeby, Kościerzyny, Lipusza, Charbrowa i Bolszewa.

W kategorii „OPEN", po interesującym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu, Marek Mazurkiewicz pokonał Mariusza Zielke: 6/4 i 7/6.
Finał kategorii „SENIOR +55", także po emocjonującym meczu, wygrał Jan Januszczak zwyciężając Tadeusza Mazurkiewicza: 7/6, 7/6.

11.Adam Bugajski /Charbrowo/

Specjalną nagrodę otrzymał Stanisław Prokopczuk jako najstarszy zawodnik turnieju.

Zwycięzcy, oprócz statuetek, dyplomów i nagród rzeczowych otrzymali też „Przechodnie Rakiety", które przechodzą na własność po trzykrotnym zajęciu I miejsca przez tego samego zawodnika.
Sędzią naczelnym zawodów był Andrzej Borowski. Turniejowi patronowała lęborska firma „AUTO SHOP" J. Wachowiaka.

Kolejny turniej, tym razem par deblowych, planowany jest z końcem maja, zaś Mistrzostwa Szkół w Tenisie planowane są na 21 maja o godzinie 9.00.