I miejsce lęborskich pływaków w VIII Memoriale Stanisława Uby

Utworzono: 24-04-2017

22 kwietnia 2017 roku na pływalni „Rafa” w Lęborku 487 pływaków z 16 klubów z Chojnic, Gdańska, Gdyni, Kartuz, Lęborka, Malborka, Rumi, Słupska, Sopotu, Stargardu Gdańskiego i Tczewa walczyło o zwycięstwa w VIII Memoriale Stanisława Uby.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyli gospodarze zawodów – pływacy UKS 1 MEYN SOLEX Lębork, zdobywając 26 medali (13 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe). Miejsce drugie zajęła Dwójka Morena Gdańsk, a trzecie miejsce Delfin Gdynia.

Podopieczni trenerów Mirosława Abrahama, Mirosława Dyndo i Dariusza Gromulskiego trzynastokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Złote medale zdobyli: Olimpia Gromulska, Martyna Hallmann, Weronika Hallmann, Weronika Klejna, Agnieszka Kurek, Adrianna Pakieła, Karolina Typczyńska, Hanna Walkusz, Zuzanna Wilmont, Kacper Gliński, Michał Gromulski.

Srebrne medale wywalczyli: Aleksandra Gliszczyńska, Agnieszka Kurek, Natalia Lewandowska, Adrianna Pakieła, Simona Trybułowska, Cezary Chomiczewski, Kacper Gliński, Jakub Winiarski, Piotr Zawadzki.

Brązowe medale zdobyli: Aleksandra Gliszczyńska, Natalia Zloch, Szymon Hallmann.

Puchary najlepszej zawodniczki i zawodnika otrzymali w kategorii dziewcząt 15-letnich i starsze – Weronika Hallmann, w kategorii chłopców 14-letnich – Kacper Gliński.

Gratulujemy zwycięstwa w klasyfikacji zespołowej i życzymy dalszych sukcesów sportowych.