Urząd Miejski w Lęborku

III Piknik Lotniczy

Utworzono: 25-05-2017

Komitet Terenowy Naczelnej Organizacji Technicznej, w ramach XXXIV Lęborskich Dni Techniki, organizuje III Piknik Lotniczy, na który serdecznie zaprasza mieszkańców 26 maja 2017 o godz. 18.00.
Piknik lotniczy ma przybliżać, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, tematykę lotniczą, popularyzować modelarstwo lotnicze i loty na paralotniach. Także dorośli chętnie interesują się tą dyscypliną sportową, bo taką jest modelarstwo lotnicze. Jest to także wspaniały wstęp do dalszego rozwoju w tej dziedzinie, jakim może być paralotniarstwo.

Piknik lotniczy odbędzie się w Nowej Wsi Lęborskiej, 26 maja 2017 na lądowisku przy ulicy Dworcowej u p. Dariusza Bojanowskiego. Jest on gorącym pasjonatem lotów na paralotniach, prowadzi koło paralotniarzy, a ich loty często obserwujemy na lęborskim niebie.

Modelarstwo lotnicze będzie propagowane poprzez wystawę modeli samolotów i szybowców. Na pewno będą loty tych modeli poprzez sterowanie nimi falami radiowymi. Współorganizatorem ze strony modelarzy jest Marcin Wierzbowski. Zaprezentuje on elitę modelarzy lotniczych. Są nimi: Zenon Piwar - senior modelarzy lęborskich, działa już ponad 50 lat, Tomasz Stankowski, Sławomir Sandurski, Gagik Kazaryan. Jest to impreza dla wszystkich, od najmłodszych dzieci po osoby starsze. Dotychczasowe imprezy cieszyły się dużym wzięciem, co widać na załączonych zdjęciach z poprzednich edycji imprezy.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

III Piknik Lotniczy
III Piknik Lotniczy
III Piknik Lotniczy

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF