Urząd Miejski w Lęborku

Informacja

Utworzono: 19-09-2017

Jesienna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od Mieszkańców Lęborka.

W jaki sposób możemy się go bezpiecznie i bezpłatnie pozbyć? 

1. W 2017 r. odbiór elektrośmieci od Mieszkańców Miasta Lęborka prowadzi firma Remondis Sp. z o.o. Oddział w Lęborku. Jesienny odbiór odbędzie się w dwie soboty września, tj. 23 i 30 września, jednakże jego potrzebę należy telefonicznie zgłosić w firmie pod numerem tel. 59-8622068 i umówić się na osobisty odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio z mieszkania/domu.
 
2. Elektrośmieci w ciągu roku można także oddać samodzielnie  w siedzibie firmy Remondis w Lęborku, przy ul. Kossaka 91-95 lub w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Czarnówku.
 
3. W przypadku kupna nowego sprzętu, stary sprzęt tego samego typu można oddać sprzedawcy.
 
4. W przypadku małych elektrośmieci (których żaden z wymiarów nie przekracza 25 cm) każdy sklep o powierzchni sprzedaży co najmniej 400m2 poświęconej sprzedaży sprzętu dla gospodarstw domowych, jest obowiązany przyjąć je bez konieczności zakupu nowego sprzętu.
 
5. Drobne elektroodpady można także wyrzucić do pojemników, w które wyposażone są niektóre sklepy wielkopowierzchniowe.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to m.in.:
- urządzenia gospodarstwa domowego (mikrofalówki, chłodziarki, odkurzacze, żelazka, suszarki, tostery, wagi, zegary itp.)
- sprzęt audiowizualny, teleinformatyczny (odbiorniki RTV, kamery wideo, komputery, drukarki, kalkulatory, telefony itp.)
- narzędzia elektryczne i elektroniczne (piły, wiertarki, maszyny do szycia, kosiarki itp.)
- zabawki (kolejki elektryczne, konsole, tory wyścigowe itp.)

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF