Urząd Miejski w Lęborku

Kolejne sportowe sukcesy lęborczan

Utworzono: 11-04-2017

W dniach 7-9 kwietnia w Pyrzycach odbyły się turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Młodzików.

Drużyna Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki wygrała kolejno mecze z drużynami z Gimnazjum nr 3 Gorzowa Wielkopolskiego, z gospodarzem, tj. z Pyrzycami oraz ze Stocznią Darłowo. W niedzielę 9 kwietnia SPS zagrał o pierwsze miejsce z Rzemieślnikiem Kwilcz. Po pierwszym przegranym secie, nastąpiło przebudzenie zespołu i ostatecznie lęborczanie wygrali to spotkanie 2:1 oraz cały turniej,  uzyskując awans do stawki 16 najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej (I i II klasa gimnazjum).

Pierwsze miejsce oznacza, że SPS znajdzie się wśród drużyn rozstawionych w losowaniu grup półfinałowych i jest szansa , że Lębork będzie gospodarzem takiego turnieju.

MVP całego turnieju został zawodnik SPS Lębork - Konrad Czaja, nagrodę najlepszego zawodnika zdobył Jakub Klimik z SPS. Najlepszym atakującym wybrano także zawodnika SPS - Jakuba Grotha. Skład drużyny: Konrad Klasa ( kapitan), Konrad Czaja, Jakub Klimik, Kosma Kowalski, Jakub Groth, Bartosz Czubaty, Bram Van Ommeren, Dawid Wutowicz, Paweł Boniaszczuk, Jakub Kolasa, Hubert Rajkowski, Bartosz Grabowski. Trenerem I zespołu jest Marcin Dawidowski, trenerem II - Jarosław Pruski.

Końcowa klasyfikacja turnieju w Pyrzycach:
1. SPS Lębork
2. Rzemieślnik Kwilcz
3. Żak Pyrzyce
4. Stocznia Darłowo
5. Orion Sulechów
6. Gimnazjum nr 3 Gorzów Wlkp

Kolejny sukces tego weekendu: w 3. Gdańsk Maratonie, który odbył się 9 kwietnia 2017 wśród pań zwyciężyła Katarzyna Pobłocka z UKS Ekonomik-Maratończyk z nowym rekordem trasy 02:51,41.

Pierwszy na mecie zameldował się Rafał Czarnecki z Bliżyna w województwie świętokrzyskim. Jego czas to 2:24:32. Drugie miejsce przypadło Tomaszowi Walerowiczowi z Niestuma w województwie mazowieckim, który zakończył bieg z wynikiem 2:25:33. Natomiast zdobywcą trzeciego miejsca okazał się Piotr Pobłocki z Lęborka, a jego wynik to 2:34:42.

W biegu wystartowało blisko 3400 osób, co stanowi rekord frekwencji. Zwycięzca i pierwsza kobieta na mecie znacznie poprawili czasy z poprzednich edycji imprezy. Ponadto wszyscy mężczyźni z podium ustanowili swoje „życiówki”.

Kolejne sportowe sukcesy lęborczan
Kolejne sportowe sukcesy lęborczan
Kolejne sportowe sukcesy lęborczan
Kolejne sportowe sukcesy lęborczan
Kolejne sportowe sukcesy lęborczan
Kolejne sportowe sukcesy lęborczan
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF