Urząd Miejski w Lęborku

Koncert Zagan Acoustic we „Fregacie”

Utworzono: 01-09-2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert kwartetu „Zagan Acoustic”, który odbędzie się w sobotę, 23 września o godz. 18.00 w sali kinowej przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Koncert jest częścią Roku Kultury w firmie Farm Frites Poland SA.

Zagan Acoustic zaprezentuje kompozycje inspirowane muzyką ludową z różnych regionów świata. Wśród nich kompozycje Krzesimira Dębskiego, Pawła Zagańczyka, Vieczeslawa Siemionowa, Anny Marii Huszczy czy Macieja Zimki.

Grupę tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku  w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy.

W repertuarze muzyków znajdują się głównie autorskie kompozycje. Zagan Acoustic jest doskonale znany melomanom na Wybrzeżu, koncertował także na Litwie, Słowacji, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. 
 

SKŁAD ZESPOŁU:
Paweł Zagańczyk - akordeon
Joachim Łuczak - skrzypce
Andrzej Wojciechowski - klarnet
Jarosław Stokowski – kontrabas

Bilety w cenie 15 zł dostępne są w kasie kina przy ul. Gdańskiej 12 oraz w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy al. Niepodległości 6.

Sponsorem głównym wydarzenia jest firma Farm Frites Poland SA.

 

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF