Urząd Miejski w Lęborku

Lębork na trasie sztafety „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”

Utworzono: 08-03-2018

Zjednoczą siły – pobiegną po marzenia niepełnosprawnych dzieci! Od 19 do 23 marca 2018 roku drogami Województwa Pomorskiego przebiegnie sztafetowy bieg charytatywny „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”. W środę 21 marca sztafeta dotrze do Lęborka.

Pracownicy oraz rodzice podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie postanowili zjednoczyć siły i biec wspólnie po Kociewiu i Kaszubach dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Będą przemierzać setki kilometrów dla tych, którzy często w swoim życiu nie będą w stanie uczynić samodzielnego kroku. Podążając za ich potrzebami do godnego życia, chcą "wybiegać" dla nich "Zieloną Strefę Relaksu" – miejsca bezpiecznego i kojącego wypoczynku.

Bieg potrwa 5 dni, podczas których pięciu amatorów biegania będzie codziennie sztafetowo przemierzać drogi Pomorza. Trasa wiedzie przez miasta powiatowe województwa pomorskiego: Starogard Gdański, Chojnice, Człuchów, Bytów, Lębork, Wejherowo, Puck, Kartuzy, Kościerzyna. Start oraz meta będą znajdowały się w Tczewie, skąd 19 marca o godzinie 7:00 biegacze wyruszą i gdzie zakończą swoje zmagania 23 marca w godzinach popołudniowych. Cała trasa do pokonania to ponad 452 km.

21 marca 2018 roku, na trzecim etapie sztafety, uczestnicy przebiegną przez Lębork. Około godziny 12:30 zatrzymają się przed gmachem ratusza, gdzie będzie miał miejsce 20-minutowy postój i spotkanie z władzami miasta. Już tydzień wcześniej, 14 marca, w budynku Urzędu Miejskiego, zostanie umieszczona skarbonka akcji „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”, do której będzie można dołożyć parę złotych, aby wesprzeć tę niecodzienną inicjatywę. Skarbonka w weekend stanie w kinie „Fregata”, a w kolejnych dniach odwiedzi firmy, które wsparły przedsięwzięcie: Farm Frites Poland i NFM Production. Skarbonka zostanie zabrana 21 marca przez członków sztafety. Asystować im będzie przed i po wizycie w ratuszu grupa lęborskich biegaczy z zaangażowanych w przedsięwzięcie firm i Urzędu Miejskiego. Organizatorzy zapraszają do przyłączenia się do akcji, zbiórki oraz wspólnego pobiegniecie w sztafecie ulicami miasta. Powitanie biegaczy z Tczewa na ul. Krzywoustego przy Jednostce Wojskowej ok. godz. 12.

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie „Zielonej Strefy Relaksu” dla podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Inicjatywę można również wesprzeć poprzez wpłaty na konto:

83-110 Tczew, ul. Grunwaldzka 1
Bank Millenium 32 1160 2202 0000 0000 8547 7889
Z dopiskiem „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”

Organizatorzy zachęcają również do przekazywania 1% podatku: KRS: 0000010011 Cel szczegółowy: WYBIEGAJMY ZIELONĄ STREFĘ RELAKSU

Można także odwiedzić stronę zrzutka.pl/wybiegajmy-zielona-strefe-relaksu i tam dokonać wpłaty na rzecz przedsięwzięcia.

„Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” jest pierwszą taką akcją w kraju. Po raz pierwszy pracownicy szkoły oraz rodzice biegną dla podopiecznych, aby spełnić ich marzenia. Zadanie nie jest łatwe, ale warte poświęcenia. Uśmiech na twarzach dzieci będzie najwyższą i najważniejszą zapłatą za okazane serce uczestników akcji oraz darczyńców.

Lębork na trasie sztafety „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”
Lębork na trasie sztafety „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”
Lębork na trasie sztafety „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”
Lębork na trasie sztafety „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”
Lębork na trasie sztafety „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF