Urząd Miejski w Lęborku

Lęborskie Dni Jakubowe już w tym tygodniu!

Utworzono: 17-07-2017

Największa lęborska impreza, przyciągająca tysiące lęborczan i turystów odbędzie się już w tym tygodniu!

Lęborskie Dni Jakubowe, które w tym roku odbywają się w dniach 21-23 lipca, zainauguruje uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej w dniu 21 lipca. Podczas sesji wręczone zostanie Honorowe Wyróżnienie Miasta Lęborka „Lęborski Lew”, które w tym roku przyznane zostało Pani Annie Sobolewskiej.

Czeka nas kilka dni wspaniałej zabawy. Na niepowtarzalną jarmarkową atmosferę składają się m.in. kiermasz twórców ludowych, plener malarski, wystawa w wieży Sanktuarium św. Jakuba – w tym roku pt. „To co minęło – to co pozostało. Lęborskie pamiątki z przełomu XIX i XX wieku”, tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, cukrową watą i innymi łakociami, konkursy, turniej karciany „Lęborska Baśka”.

Nie zabraknie występów zespołów zespołów lokalnych i regionalnych oraz z zaprzyjaźnionych miast w ramach Międzynarodowych Spotkań z Folklorem „Muzyka Regionów” czy organizowanego przez Bractwo Rycerskie nocnego Spaceru z duchami Krzyżaków.

W sobotni i niedzielny wieczór wystąpią uznane gwiazdy: ANIA DĄBROWSKA i CUGOWSCY.

Cieszący się dużym zainteresowaniem Międzynarodowy Zlot Jakubów w tym roku odbędzie się już po raz jedenasty – w sobotę 22 lipca. Tego samego dnia ulicami Lęborka pobiegną w 17. już Biegu Ulicznym św. Jakuba amatorzy tej dyscypliny sportowej.

Jak zawsze, dużo będzie się działo na ulicy Staromiejskiej. Uliczni muzycy, przebierańcy, wystawy, uliczny spektakl teatralny, stoiska zamienią lęborski deptak w miejsce gwarne i radosne.

W programie Lęborskich Dni Jakubowych nie zabraknie elementów religijnych i duchowych. Są to uroczysta suma odpustowa, nabożeństwo ekumeniczne, pielgrzymka rowerowa „Od Jakuba do Jakuba”, święcenie pojazdów, festyn „Franciszkanie dzieciom” - gry i zabawy dla dzieci organizowane przez o. franciszkanów.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznych Lęborskich Dniach Jakubowych. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Lęborskie Dni Jakubowe już w tym tygodniu!
Lęborskie Dni Jakubowe już w tym tygodniu!
Lęborskie Dni Jakubowe już w tym tygodniu!

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF