Młodzież grała w tenisa

Utworzono: 28-05-2013

W dniu 25 maja 2013 na kortach KT LSTZ „Return" odbyły się XIII Indywidualne Mistrzostwa Lęborka Szkół w Tenisie Ziemnym. Zawody przeprowadzono w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych chłopców oraz w kategorii dziewcząt.

Wśród szkół podstawowych wygrał Jonatan Walkusz pokonując brata Jakuba 6:3,3:6,6:3 /obaj SP nr 8 Lębork/, trzecie miejsce zajął Cezary Kaliciński pokonując w małym finale Dawida Żołędzia 7:5,6:2 / obaj SP 3 Lębork/.

Kategorię gimnazjum Marcin Trzciński /SGJ Lębork/ wygrał po dramatycznym meczu z Mateuszem Kalicińskim /Gim. nr 1 Lębork/ 6:7,6:4,7:6(11:9), trzecie miejsce zajął Maciej Dziubich /Gim. nr 33 Gdańsk/, zaś czwarte Kacper Zielonka /Gim. nr 2 Lębork/.
W kategorii tej piąte miejsce zajęła Patrycja Konik /G nr 2 Lębork/, grając poza konkursem - jednocześnie zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt, gdyż była jedyną gimnazjalistką, która zgłosiła się do turnieju.

W szkołach ponadgimnazjalnych Piotr Sysik / I LO Lębork/ zwyciężył Szymona Lipskiego / LO nr 1 Kościerzyna / 6:4,3:6,6:1/.
Dalsza kolejność: III. Robert Ziemian, IV. Damian Schmidtke, V. Radosław Małszycki /wszyscy ZSM-I Lębork/.

Wśród szkół podstawowych w kategorii dziewcząt Hanna Dziubich /SP nr 81 Gdańsk/ zwyciężyła Amelkę Mielewczyk /SP nr 8 Lębork/ 7:5, 6:2. Trzecie miejsce zajęła Zuzia Zielke wygrywając po dramatycznym meczu z Zuzanną Konieczną, piąte miejsce zajęła najmłodsza uczestniczka turnieju - pierwszoklasistka: Pola Laskowska, która po walce przegrała 2 mecze w fazie grupowej ze starszymi koleżankami /wszystkie SP nr 8 Lębork/.
Nagrody i dyplomy ufundowało CSiR . Zawody sędziował i przeprowadził Andrzej Borowski.
Kolejne zawody tenisowe:
2 czerwca o godz. 14 odbędzie się „błyskawiczny turniej tenisowy z okazji Dnia Dziecka".