Urząd Miejski w Lęborku

Modernizacja miejskiego monitoringu

Utworzono: 25-07-2017

W połowie lipca br. zakończył się kolejny etap modernizacji miejskiego monitoringu. W kluczowych dla bezpieczeństwa miasta lokalizacjach w miejsce uszkodzonych lub wyeksploatowanych kamer zamontowano 5 kamer (Dworcowa-PKP, rondo Solidarności, Czołgistów-Starostwo, Staromiejska i Olimpijczyków).

Nowoczesne kamery HD z 30-krotnym zoomem optycznym znacznie poprawiły jakość i funkcjonalność miejskiego monitoringu. Koszt wymiany kamer wyniósł 27.238,35 zł. Modernizację wykonała firma COMPLEX z Mostów.

Miejski monitoring składa się obecnie z 18 kamer. Obraz z nich jest rejestrowany i obserwowany w studiu monitoringu w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Dworcowej.

To nie jedyna inwestycja związaną z monitoringiem wizyjnym. W grudniu ub. r. kosztem ponad 42 tys. zł z kabli miedzianych na światłowody wymieniona została część sieci teleinformatycznej (ponad 2 km), którą sygnał z kamer biegnie do studia monitoringu przy dworcu PKP. Poprawiło to znacznie jakość sygnału i zniwelowało zakłócenia w przesyle.   

Modernizacja miejskiego monitoringu

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF