Urząd Miejski w Lęborku

„Nie jest kolorowo” – majowa zbiórka przyborów szkolnych dla Polaków na Wileńszczyźnie

Utworzono: 21-04-2016

Projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna planowana na terenie województwa pomorskiego. Przedmiotem zbiórek będą przybory szkolne, które zostaną przekazane uczniom polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą, głównie z terenu Rejonu Wileńskiego.
Planowany termin zbiórki to 9 – 22 maja, która odbędzie się w pomorskich placówkach oświatowych oraz wybranych lokalizacjach na terenie całego Pomorza.
Zebrane kredki, zeszyty, piórniki i inne przybory szkolne zostaną przygotowane do wysyłki przez wolontariuszy stowarzyszenia Traugutt.org. Transport za naszą wschodnią granicę planowany jest w okresie wakacji 2016 roku.

Organizatorem akcji „Nie jest kolorowo” jest Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego, które posiada doświadczenie w tego typu projektach – od kilku lat jest pomorskim koordynatorem świątecznych zbiórek żywności przeznaczonej dla rodaków na Wschodzie.

Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Wojewody Pomorskiego i Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz medialnym Radia Gdańsk, Dziennika Bałtyckiego, portalu Naszemiasto.pl i Kuriera Wileńskiego.

Informacje o akcji na stronie www.niejestkolorowo.pl oraz profilu www.fb.com/akcja.njk

„Nie jest kolorowo” – majowa zbiórka przyborów szkolnych dla Polaków na Wileńszczyźnie
Ważne
Życzenia Wielkanocne dla mieszkańców
15-04-2019
   

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF