Urząd Miejski w Lęborku

Noc Muzeów 2017 w Lęborku

Utworzono: 19-05-2017

Tegoroczna lęborska Noc Muzeów będzie odbywać się pod hasłem: Skrybowie, kopiści, drukarze. Muzeum w Lęborku zaprasza wszystkich 20 maja (sobota) w godz. 20.00-24.00. Tegoroczna tematyka przewodnia Nocy nawiązuje do wystawy czasowej, znajdującej się w Galerii Strome Schody.

Na uczestników Nocy Muzeów czekać będzie szereg atrakcji, m.in. będą mogli spróbować swoich sił w rzemiośle drukarskim. We współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie przeprowadzone zostaną warsztaty z użyciem międzywojennej prasy typu „Adama” z przygotowanym przez zecera okolicznościowym tekstem.

Zwiedzający zaznajomią się również z metodą tworzenia odbitek tradycyjną metodą azjatycką. Dodatkowo będzie można wziąć udział w warsztatach z pisania gęsim piórem czy pieczętowania lakiem. Podczas tegorocznego wydarzenia, uczestnicy Nocy Muzeów mają również okazję obejrzeć pokaz czerpania papieru.

Nie zabraknie także konkursu, w którym chętni będą mieli za zadanie odgadnąć  hasło związane z tegoroczną Nocą Muzeów. Zainteresowani będą mogli obejrzeć dwa filmy: „Lębork, system obronny średniowiecznego miasta” oraz „Wariackie losy obrazów podczas II Wojny Światowej”, które zostaną wyświetlone w muzealnej piwnicy.

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów będzie można zwiedzić wystawę „Lęborskie Monety i pieniądze zastępcze”, która będzie eksponowana w skarbcu Urzędu Miejskiego. Dodatkowo, udostępniona będzie także baszta Naczelnej Organizacji Technicznej (róg ulic Korczaka i Skłodowskiej-Curie), gdzie będzie można spróbować swoich sił w pisaniu na maszynie.

 

Noc Muzeów 2017 w Lęborku

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF